Balkanlardan 2 Altın ve 5 Gümüş Madalya

Büyükler Balkan Badminton Şampiyonası, 18 – 20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Yunanistan’ın Orestiada şehrinde...

Devamını oku...
-Yeni- 15 Yaş Altı Türkiye Ranking Sistemi

2018 Yılında 15 Yaş Altı Türkiye Ranking Sistemi denenecektir. Sistemin...

Devamını oku...
Antrenör Vize Talimatı-2018

ANTRENÖR VİZE TALİMATI-2018

İllerimizde aktif antrenörlerimizi tespit etmek, müsabakalarda...

Devamını oku...

Badminton Federasyonunun 2017 yılı faaliyet programında yer alan, 2020 Tokyo Olimpiyatları Eleme Puanlı Müsabakalardan 18th Victor Dutch International 2017 Badminton Turnuvası, 20 – 24 Nisan 2017 tarihleri arasında Hollanda’nın Wateringen şehrinde yapılacaktır.

Turnuvaya, Badminton Milli Takım Antrenörü Mehmet Ali Aslan ile birlikte Milli Sporcularımızdan Emre Lale, Sinan Zorlu, Muhammed Ali Kurt, Murat Şen, Haktan Doğan ve Okan Gültekin katılacaklardır. Endonezya’nın Bandung şehrindeki Milli Takım Hazırlık Kampından dönen Milli Badmintoncularımız, 2020 Tokyo Olimpiyatları hazırlık sürecinin ilk turnuvasına katılacaklardır.

18th Victor Dutch International 2017 Badminton Turnuvası için Ankara’da bir araya gelen Milli Badmintoncularımız, Federasyon Başkanı Murat Özmekik’i ziyaret etti. Federasyon Başkanının, moral konuşmasından sonra Milli Badmintoncular Türkiye’yi temsil etmek için Hollanda yolculuğuna başladılar.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik şunları dile getirdi;

‘Badmintonda kota sistemi, Dünya sıralamasına puan veren müsabakalarda puan toplamak üzere dayalıdır. 2016 Rio Olimpiyatlarından sonra ara vermeksizin bu müsabakalara sporcu göndermeye devam ediyoruz. Bu nedenle bir sporcunun asgari olarak yılda 20 müsabakaya gitmesi gerekiyor. Bizlere kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.’ dedi.

rezervasyon konaklama

Sporcularımız

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar