Badminton Süper Ligi Şampiyonu İBBSK

Türkiye Badminton Federasyonu 2017 faaliyet programında yer alan Badminton Süper Ligi müsabakaları sona erdi....

Devamını oku...
13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası Sona Erdi

13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası, 01 – 04 Aralık 2017 tarihleri arasında Ankara Türkiye Badminton...

Devamını oku...
Türkiye Badminton Sporcu Sıralaması

11 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası itibarıyla bundan sonraki Türkiye Şampiyonalarında puan ile fikstür çekimi sistemine...

Devamını oku...
Türkiye Badminton Süper Ligi Talimatı 2017

TÜRKİYE BADMİNTON SÜPER LİGİ TALİMATI

TARİH : 06-09 Aralık 2017

...

Devamını oku...
13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası Talimatı'2017

13 YAŞ ALTI TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASI ...

Devamını oku...

Badminton Federasyonunun 2017 yılı faaliyet programında yer alan, 2020 Tokyo Olimpiyatları Eleme Puanlı Müsabakalardan 18th Victor Dutch International 2017 Badminton Turnuvası, 20 – 24 Nisan 2017 tarihleri arasında Hollanda’nın Wateringen şehrinde yapılacaktır.

Turnuvaya, Badminton Milli Takım Antrenörü Mehmet Ali Aslan ile birlikte Milli Sporcularımızdan Emre Lale, Sinan Zorlu, Muhammed Ali Kurt, Murat Şen, Haktan Doğan ve Okan Gültekin katılacaklardır. Endonezya’nın Bandung şehrindeki Milli Takım Hazırlık Kampından dönen Milli Badmintoncularımız, 2020 Tokyo Olimpiyatları hazırlık sürecinin ilk turnuvasına katılacaklardır.

18th Victor Dutch International 2017 Badminton Turnuvası için Ankara’da bir araya gelen Milli Badmintoncularımız, Federasyon Başkanı Murat Özmekik’i ziyaret etti. Federasyon Başkanının, moral konuşmasından sonra Milli Badmintoncular Türkiye’yi temsil etmek için Hollanda yolculuğuna başladılar.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik şunları dile getirdi;

‘Badmintonda kota sistemi, Dünya sıralamasına puan veren müsabakalarda puan toplamak üzere dayalıdır. 2016 Rio Olimpiyatlarından sonra ara vermeksizin bu müsabakalara sporcu göndermeye devam ediyoruz. Bu nedenle bir sporcunun asgari olarak yılda 20 müsabakaya gitmesi gerekiyor. Bizlere kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.’ dedi.

rezervasyon konaklama

Sporcularımız

Önümüzdeki Faaliyetler

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar