Gençlik Olimpiyatları Yolcusu Nazlıcan İnci

Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları kota puan müsabakalarından, Uluslar arası Gençler Badminton Turnuvası 13 – 15...

Devamını oku...
Büyükler Türkiye Şampiyonası Talimatı'2018

BÜYÜKLER TÜRKİYE BADMİNTON...

Devamını oku...
-Yeni- 15 Yaş Altı Türkiye Ranking Sistemi

2018 Yılında 15 Yaş Altı Türkiye Ranking Sistemi denenecektir. Sistemin...

Devamını oku...
Antrenör Vize Talimatı-2018

ANTRENÖR VİZE TALİMATI-2018

İllerimizde aktif antrenörlerimizi tespit etmek, müsabakalarda...

Devamını oku...

           Badminton Federasyonunun 2017 yılı faaliyet programında yer alan, Fz Forza Slovenia Internatıonal Olimpiyat Eleme Puan Turnuvası 11 - 14 Mayıs 2017 tarihleri arasında Slovenya’nın Medvode şehrinde sona erdi.

             Fz Forza Slovenia Internatıonal’a Türkiye, Belçika, İngiltere, Hollanda, İtayla, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, İsveç, Finlandiya, Danimarka, Rusya, İspanya, Ukrayna, Estonya, Çin, Portekiz, Almanya, Hırvatistan, Avusturya, Slovenya, İsviçre, Endonezya, Bulgaristan, Bebrus, Galler, Fransa, Hindistan olmak üzere 27 ülke ’den 245 Milli Sporcu katıldı.

           4 gün süren Turnuva’ya, Badminton Milli Takım Antrenörü Uğur Erçetin, Semih Çakmak, Hakan Avcı, Şule Özmekik, M. Sıddık İsaoğlu, Çağatay Taşdemir, Naci Usta katıldı. Milli Takım Sporcularımızdan ise Bengisu Erçetin, Nazlıcan İnci, Betül Söner, İlayda Nur Özelgül, Aliye Demirbağ, Büşra Ünlü, Kader İnal, M. Ali Kurt, Emre Sönmez, Murat Şen, İ. Haktan Doğan, Okan Gültekin, Ebru Yazgan, Büşra Yalçınkaya, Şevval Buse Alsoy, Arzu Delibalta, Osman Uyhan, Serhat Salım, Emre Lale, Buse Ceylan, Serdar Koca, Emine Demirtaş, Enis Seselan, Ramazan Tekdemir, Sinan Zorlu, Ahmetcan Oruç, Yusuf Ramazan Bay, Zehra Erdem, Naime Yılmaz, Cemre Fere, Neslihan Yiğit ve Özge Bayrak Badminton Milli Takımımızı temsil etti.

             Fz Forza Slovenia Internatıonal Olimpiyat Eleme Puan Turnuvası sonucunda büyük başarı gösteren Badminton Milli Takım sporcularımız Slovenya’dan 1 Bronz madalya ile dönüyor. Çift Bayanlar kategorisinde Bengisu Erçetin ve Nazlıcan İnci üçüncü olmuştur.

            Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik şunları dile getirdi;

           ‘Badmintonda kota sistemi, Dünya sıralamasına puan veren müsabakalarda puan toplamak üzere dayalıdır. 2016 Rio Olimpiyatlarından sonra ara vermeksizin bu müsabakalara sporcu göndermeye devam ediyoruz. Bu nedenle bir sporcunun asgari olarak yılda 20 müsabakaya gitmesi gerekiyor. Bizlere kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.’ dedi.

rezervasyon konaklama

Sporcularımız

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar