83 Madalya 61'İ Veteran Milli Takımının!

Türkiye Badminton Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Eski Federasyon Başkanı Prof. Dr. Faik...

Devamını oku...
Pakistan'dan Gümüş Madalya!

2020 Tokyo Olimpiyatları Eleme Puanlı Müsabakalardan YONEX SUNRISE Pakistan Uluslararası Seriler Badminton...

Devamını oku...
13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası Talimatı'2017

13 YAŞ ALTI TÜRKİYE BADMİNTON...

Devamını oku...
11 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası Talimatı'2017

11 YAŞ ALTI TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASI TALİMATI...

Devamını oku...
Badminton 1.Ligi Talimatı / 2017

TÜRKİYE BADMİNTON 1.LİGİ TALİMATI

...Devamını oku...

2020 Tokyo Olimpiyat Eleme Puan Turnuvalarından White Nights 2017 Internatıonal Challenge Badminton Turnuvası, 04 – 09 Temmuz 2017 tarihleri arasında Rusya’nın St. Petersburg şehrinde gerçekleşti.

 

White Night 2017 Internatıonal Challenge Badminton Turnuvasına; Türkiye, Rusya, Özbekistan, Estonya, Belarus, Ukrayna, Moldova, Hindistan, Kazakistan, Almanya, Tayland, Finlandiya, Fransa, Polonya, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Avusturya, İspanya, Danimarka, Hollanda olmak üzere 21 ülke ’den 250 Milli Sporcu katıldı.

 

5 gün süren Turnuva ’ya, Federasyon Başkanı Murat Özmekik ve Milli Takım Antrenörü Çağatay Taşdemir katıldı.

 

Milli Takım Sporcularımızdan ise 2016 Rio Olimpiyat sporcusu Özge Bayrak, 2012 Londra Olimpiyat sporcusu Neslihan Yiğit başta olmak üzere, Cemre Fere, Ebru Yazgan, Kader İnal, Büşra Ünlü, Bengisu Erçetin, Nazlıcan İnci ve Aliye Demirbağ Badminton Milli Takımımızı temsil etti.

 

Badminton Milli Takım sporcusu Neslihan Yiğit, Tek Bayanlar kategorisinde Türkiye’yi temsil etti. İlk maçında Rus rakibi Anastasia Redkina’yı 2-1 skor ile mağlup edip tur atladı.

 

Neslihan Yiğit Turnuva’nın 3. gününde Finlandiya’lı rakibi Nanna Vainio’yu 2-0 skor ile mağlup etti. Ardından Rus rakibi Olga Arkhangelskaya’yı da 2-0 skor ile mağlup ederek yarı finale yükseldi.

 

Neslihan 4. gün de ise İspanyalı rakibi Beatriz Corrales’i 2-0 skor ile mağlup etti. Ardından Hindistanlı rakibi Vaishnavi Reddy Jakka’yı 2-0 skor ile yenerek Finale yükseldi.

 

Final de ise Rus rakibi Evgeniya Kosetskaya’ya 2-1 yenilenerek İKİNCİ oldu.

 

Federasyon Başkanı Murat Özmekik; ‘2020 Olimpiyatlarına kota almaya dönük puan müsabakalarına gitmeye devam ediyoruz. Bizlere kota müsabakalarına gitmemiz için kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.’ Dedi.

rezervasyon konaklama

Sporcularımız

Önümüzdeki Faaliyetler

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar