Gençlik Olimpiyatları Yolcusu Nazlıcan İnci

Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunları kota puan müsabakalarından, Uluslar arası Gençler Badminton Turnuvası 13 – 15...

Devamını oku...
Büyükler Türkiye Şampiyonası Talimatı'2018

BÜYÜKLER TÜRKİYE BADMİNTON...

Devamını oku...
-Yeni- 15 Yaş Altı Türkiye Ranking Sistemi

2018 Yılında 15 Yaş Altı Türkiye Ranking Sistemi denenecektir. Sistemin...

Devamını oku...
Antrenör Vize Talimatı-2018

ANTRENÖR VİZE TALİMATI-2018

İllerimizde aktif antrenörlerimizi tespit etmek, müsabakalarda...

Devamını oku...

2020 Tokyo Olimpiyat Eleme Puan Turnuvalarından White Nights 2017 Internatıonal Challenge Badminton Turnuvası, 04 – 09 Temmuz 2017 tarihleri arasında Rusya’nın St. Petersburg şehrinde gerçekleşti.

 

White Night 2017 Internatıonal Challenge Badminton Turnuvasına; Türkiye, Rusya, Özbekistan, Estonya, Belarus, Ukrayna, Moldova, Hindistan, Kazakistan, Almanya, Tayland, Finlandiya, Fransa, Polonya, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Avusturya, İspanya, Danimarka, Hollanda olmak üzere 21 ülke ’den 250 Milli Sporcu katıldı.

 

5 gün süren Turnuva ’ya, Federasyon Başkanı Murat Özmekik ve Milli Takım Antrenörü Çağatay Taşdemir katıldı.

 

Milli Takım Sporcularımızdan ise 2016 Rio Olimpiyat sporcusu Özge Bayrak, 2012 Londra Olimpiyat sporcusu Neslihan Yiğit başta olmak üzere, Cemre Fere, Ebru Yazgan, Kader İnal, Büşra Ünlü, Bengisu Erçetin, Nazlıcan İnci ve Aliye Demirbağ Badminton Milli Takımımızı temsil etti.

 

Badminton Milli Takım sporcusu Neslihan Yiğit, Tek Bayanlar kategorisinde Türkiye’yi temsil etti. İlk maçında Rus rakibi Anastasia Redkina’yı 2-1 skor ile mağlup edip tur atladı.

 

Neslihan Yiğit Turnuva’nın 3. gününde Finlandiya’lı rakibi Nanna Vainio’yu 2-0 skor ile mağlup etti. Ardından Rus rakibi Olga Arkhangelskaya’yı da 2-0 skor ile mağlup ederek yarı finale yükseldi.

 

Neslihan 4. gün de ise İspanyalı rakibi Beatriz Corrales’i 2-0 skor ile mağlup etti. Ardından Hindistanlı rakibi Vaishnavi Reddy Jakka’yı 2-0 skor ile yenerek Finale yükseldi.

 

Final de ise Rus rakibi Evgeniya Kosetskaya’ya 2-1 yenilenerek İKİNCİ oldu.

 

Federasyon Başkanı Murat Özmekik; ‘2020 Olimpiyatlarına kota almaya dönük puan müsabakalarına gitmeye devam ediyoruz. Bizlere kota müsabakalarına gitmemiz için kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.’ Dedi.

rezervasyon konaklama

Sporcularımız

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar