VETERAN SPORCULARIMIZA DUYURU

Veteranlarda yapılan Badminton turnuvalarının disipline edilmesi, Federasyon...

Devamını oku...
13-15-17 YAŞ ALTI MİLLİ TAKIM SEÇMESİ TALİMATI'2018

13-15-17 YAŞ ALTI MİLLİ TAKIM SEÇMESİ...

Devamını oku...
15 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası (Ranking Sistemi-Bölgesel) Talimatı

15 YAŞ ALTI TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASI (RANKİNG...

Devamını oku...

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Dünya Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezleri Eski Sorumlusu ve Antrenör Eğitmeni Alman Antrenör Gunther Huber’le Çift Bayanlarımızı 2020 Tokyo Olimpiyatlarına hazırlamak için anlaşması üzerine Gunther Huber ikinci kez Türkiye’de.

 Badminton sporunun önemli isimlerinden biri olan Gunther Huber, Badminton Çift Bayanlar Olimpiyat Sporcusu Özge Bayrak & Cemre Fere ve Nazlıcan İnci & Bengisu Erçetin ve Büşra Ünlü & Ebru Yazgan’ı; 14 – 17 Ağustos 2017 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Sofya şehrinde gerçekleşecek olan ‘Eurasia Bulgarian Open Olimpiyat Eleme Puan Turnuvası’na hazırlamak için Ankara’da kampa başlamıştı.

30 Temmuz başlayan kamp Ankara Mamak Spor Salonunda bugün sona erdi. Badminton Milli Takım Sporcuları, Gunther Huber ile birlikte 14 – 17 Ağustos 2017 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Sofya şehrinde gerçekleşecek olan ‘Avrasya Bulgar Açık Olimpiyat Puan Eleme Turnuvası’na katılacaklar.

Milli Sporcular, önemli başarılara imza atan Gunther Huber ile birlikte Olimpiyat Puan Eleme Turnuvasına katılacakları için kendilerini şanslı hissettiklerini dile getirdiler.

 Federasyon Başkanı Murat ÖZMEKİK; ‘Badmintonda kota sistemi, Dünya sıralamasına puan veren müsabakalarda puan toplamak üzere dayalıdır. 2016 Rio Olimpiyatlarından sonra ara vermeksizin bu müsabakalara sporcu göndermeye devam ediyoruz. Bu nedenle bir sporcunun asgari olarak yılda 20 müsabakaya gitmesi gerekiyor. Bizlere kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın BAK’a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN’a ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.’ Dedi.

 

rezervasyon konaklama

Sporcularımız

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar