Badminton Süper Ligi Şampiyonu İBBSK

Türkiye Badminton Federasyonu 2017 faaliyet programında yer alan Badminton Süper Ligi müsabakaları sona erdi....

Devamını oku...
13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası Sona Erdi

13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası, 01 – 04 Aralık 2017 tarihleri arasında Ankara Türkiye Badminton...

Devamını oku...
Türkiye Badminton Sporcu Sıralaması

11 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası itibarıyla bundan sonraki Türkiye Şampiyonalarında puan ile fikstür çekimi sistemine...

Devamını oku...
Türkiye Badminton Süper Ligi Talimatı 2017

TÜRKİYE BADMİNTON SÜPER LİGİ TALİMATI

TARİH : 06-09 Aralık 2017

...

Devamını oku...
13 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası Talimatı'2017

13 YAŞ ALTI TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASI ...

Devamını oku...

Olimpiyat Elemesi Puanlı Müsabakalarından Babolat Bulgaristan Uluslararası Badminton Şampiyonası, 05 – 08 Ekim 2017 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Sofya şehrinde gerçekleşti.

 Şampiyonaya; Türkiye başta olmak üzere İsrail, İtalya, Romanya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, İrlanda, Macaristan, Fransa, Litvanya, İsveç, Avusturya, Hırvatistan, Belçika, Almanya, Ukrayna, Meksika, İsviçre, Yunanistan, İngiltere, Estonya, Sırbistan, Polonya, Tayland, Litvanya,  Hindistan, Kıbrıs, Makedonya, Malta, Portekiz, Azerbaycan, Moldova, Ermenistan, Sri Lanka ve Yunanistan olmak üzere 35 ülke ’den 161 Milli Sporcu katıldı.

 4 gün süren Şampiyonaya; Badminton Milli Takım Antrenörlerinden Murad Sönmez, Cengiz Özübir ve Naci Usta katıldı. Milli Takım Sporcularımızdan ise Emre Lale, Muhammed Ali Kurt, Enis Seselan, Sinan Zorlu, Ahmet Can Oruç, Murat Şen ve Mert Tunç O Ülkemizi temsil etti.

 Sona eren şampiyona da Badminton Milli Takım Sporcusu Muhammed Ali Kurt Tek Erkekler kategorisinde ikinci, Ahmet Can Oruç ise üçüncü olarak Gümüş ve Bronz madalyanın sahibi oldular.

 Muhammet Ali Kurt; ilk turda kendi Milli Takım arkadaşı Sinan Zorlu’yu 2-1 yenerek ikinci tura atladı. İkinci turda ise Ukraynalı rakibi Kyrylo Leonov’u 2-0 yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek Finalde Bulgar rakibi Alex Vlaar’ı 2-0 mağlup etti. Yarı Finalde İsviçreli rakibi Joel Könıg’ 2-0 yenerek Final de oynmaya hak kazandı. Finalde ise Hindistanlı rakibi Gurusaıdutt R.M.V. ‘ye 2-0 mağlup olarak ikinci olmaya hak kazandı ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

 Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik;

            ‘Badmintonda kota sistemi, Dünya sıralamasına puan veren müsabakalarda puan toplamak üzere dayalıdır. 2016 Rio Olimpiyatlarından sonra ara vermeksizin bu müsabakalara sporcu göndermeye devam ediyoruz. Bu nedenle bir sporcunun asgari olarak yılda 20 müsabakaya gitmesi gerekiyor. Bizlere kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.’ dedi.

rezervasyon konaklama

Sporcularımız

Önümüzdeki Faaliyetler

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar