5. Olağan Mali Genel Kurul

Türkiye Badminton Federasyonu Mali Genel Kurulu sona erdi.

Devamını oku...
11 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası Talimatı

11 YAŞ ALTI TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASI TALİMATI

...Devamını oku...
Turkey International 2018 Talimatı

TURKEY INTERNATIONAL 2018 MİLLİ TAKIM SEÇMESİ...

Devamını oku...
Turkey Junior 2018 Talimatında Değişiklik Yapıldı

TURKEY JUNIOR 2018 MİLLİ TAKIM SEÇMESİ TALİMATI...

Devamını oku...

TÜRKİYE BADMİNTON SÜPER LİGİ TALİMATI

TARİH : 06-09 Aralık 2017

YER/SAAT : Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi-Ankara / Saat: 10.00

AÇILIŞ SERAMONİSİ : Müsabaka günü öğle arasından sonraki müsabakalardan önce yapılır. Ancak müsabakaların yoğunluğuna göre federasyon değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ÖDÜL-MADALYA TÖRENİ : Müsabaka bitiminde yapılır.

SON BAŞVURU : 04 Aralık 2017 mesai bitimine kadar Taahhüt Formunu (Taahhüt formunu indirmek tıklayınız) Federasyona göndermek zorundadırlar. Bildirmeyenler turnuvaya ve kura çekimine alınmayacaklardır. (Başvuru email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. )

Not: Taahhüt formunun federasyona ulaşıp ulaşmadığı teyit ettirilmelidir. Aksi durumlarda federasyonumuz mesuliyet kabul etmeyecektir.

MÜSABAKA SÜRESİ : Katılan sporcu sayısına göre Tertip Komitesince belirlenir.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : 11 takım birbirleriyle tek devreli lig usulü oynayacaklardır.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-) Doğum Tarihleri: En Küçük 2007 doğumlular, En Büyük 1982 Doğumlular katılabilir.

2-) 2017 yılı vizeli kulüp lisanslı olmak.

3-) Müsabakalar 5 kategori üzerinden (tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler) oynanacaktır. Takım müsabakasında 1 sporcu en fazla 2 kategoride oynayabilecektir.

4-) Katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği taktirde ilk tur veya ön eleme müsabakalarının tek set 21 sayı üzerinden oynatılmasına Tertip Komitesi karar verebilir.

7-) Averajı etkilememek kaydıyla takımlar arasındaki skorun 3-0 ya da 3-1 olması durumlarında diğer kategorilerdeki müsabakalar oynatılmayacaktır.

8-) Ödül törenine katılmayan sporcu, antrenör ve kulüplere kupa/madalya verilmeyecektir.

9-) Müsabakalarda tüy top kullanılacak toplar Federasyon tarafından temin edilecektir.

10-) Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

11-) Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır

12-) Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında şampiyonada; oyun (müsabaka) alanında fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

ÖDÜL :

1-) Müsabakalar sonunda; ilk 8’e giren takımlara 1.lik-8.lik kupası ve ilk dörde giren takım sporcularına madalya verilecektir.

HARCIRAH :

1-) Müsabakaya gelen takımların 1 antrenör ve 1 idareci (veya sporcu) ve 6 sporcusuna toplam 8 kişiye yol ücretleri, 1 gün öncesi, 1 gün sonrası ve müsabaka günleri 3/1 harcırahları verilecektir. Takımların konaklama ve yemekleri federasyonumuz tarafından (Olimpiyat Hazırlık Merkezi) karşılanacaktır.

2-) Hakemlerin ve diğer görevlilerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

3-) K.K.T.C.'den müsabakaya katılan ve dereceye giren sporcu, idareci ve antrenörlerin yol ücretleri Mersin İline uygun olarak ödenecektir.

4-) İzinsiz müsabakadan çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım uygulanacaktır.

rezervasyon konaklama

Sporcularımız

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar