13 Yaş Badminton Milli Takımından 12 Madalya

13 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası, 19 – 21 Ekim 2018 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Perushtitsa şehrinde sona erdi.

Devamını oku...
Aliye Demirbağ'dan Bronz Madalya

2020 Tokyo Olimpiyatına kota puan veren müsabakalardan Yonex Dutch Open Badminton Turnuvası 09-14 Ekim 2018...

Devamını oku...
Milli Takım, Yavru Vatanda Şampiyon Oldu

Bu yıl 18. düzenlenen Uluslar arası Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları 12-14 Ekim 2018 tarihleri arasında KKTC’de...

Devamını oku...
Masterler ve Halk Badminton Kupası

Federasyonumuzun almış olduğu karar gereği; Veteranlar Şampiyonalarına yeni bir düzenleme yapılmıştır. 2018...

Devamını oku...

BÜYÜKLER AVRUPA ŞAMPİYONASI MİLLİ TAKIM SEÇMESİ (05-07 OCAK 2018)

KATILIM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ          

13-18 Şubat 2018 tarihleri arasında Rusya’da yapılacak olan Avrupa Büyükler Erkek Badminton Şampiyonası’na gidecek sporcuları belirlemek amacıyla Milli Takım seçmesi yapılacaktır.

YER: Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

SON BAŞVURU TARİHİ : 02 Ocak 2018 Saat 18.00’e kadar federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail atmanız gerekmektedir.

Katılım Şartları;  

1-30 Eylül-02 Ekim 2017 tarihlerinde yapılan Büyükler Olimpiyat Elemesi Seçmesinde teklerde ilk 8’de yer almış olmak (Enis Sesalan, Y.Ramazan Bay, Murat Şen, Ahmetcan Oruç, Buğrahan Perk, Haktan Doğan, Okan Gültekin),

2-30 Eylül-02 Ekim 2017 tarihlerinde yapılan Büyükler Olimpiyat Elemesi Seçmesinde çiftlerde ilk 3 sırada yer almış olmak (Serdar Koca, Serhat Salım, Emre Sönmez, Mert Tunco, Mehmet Çapar, Murathan Eken)

Genel Açıklamalar;

1-Seçmeler tek erkekler ve çift erkekler olmak üzere 2 kategoride yapılacaktır. Sporcular tek kategoride seçmeye girebileceklerdir.

2-Olimpiyat havuzunda ilk iki sırada yer alan Emre Lale ve M.Ali Kurt Avrupa Şampiyonası kadrosunda direkt olarak yer alacaklardır.

3-Seçme maçlarında maç başına Federasyonumuz 3 adet, üçüncü sete uzaması halinde dördüncü tüytop topu temin edecektir. Bu nedenle antrenörlerimizin seçmelere gelirken tüytop getirmeleri gerekmektedir. Daha fazla kullanımlarda sporcu kendi imkanıyla karşılayacaktır.

4-Seçmelerde sistem katılımcı sayısına göre belirlenecek olup; Teknik kurul ve Federasyonumuz yönetim kurulu tarafından ilan edilecektir. Federasyonumuz ve  teknik kurulu seçmede gerekli gördüğü değişiklikleri yapmak hakkına sahiptir.

Harcırah;

Seçmelerde tek erkeklerde birinci, çift erkeklerde birinci olan sporculara ve antrenörüne bir gün öncesi, bir gün sonrası ve seçme günleri harcırahı ve yol ücreti ödenecektir. 

Seçmelerde İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir.

Başvurular kulüp veya antrenör onaylı olarak gönderilecektir.

rezervasyon konaklama

Sporcularımız

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar