Turkey U17 Milli Takım Talimatı'2019

TURKEY U17 ULUSLARARASI BADMİNTON TURNUVASI MİLLİ...

Devamını oku...
Avrupa Oyunlarında 4 Badmintoncu

Belarus’ta bu yıl ikincisi düzenlenecek Avrupa Oyunları’nda 4 Milli Badmintoncu madalya mücadelesi verecek.

Devamını oku...
17 Yaş Türkiye Badminton Şampiyonları Belli Oldu

Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde düzenlenen 15 Temmuz 17 Yaş Altı Türkiye...

Devamını oku...
Genç Badmintonculardan 7 Madalya

14-16 Haziran 2019 tarihleri arasında Sırbistan’ın Novi Sad kentinde sona eren Uluslararası 17 Yaş Altı...

Devamını oku...

Federasyonumuzun almış olduğu karar gereği; Veteranlar Şampiyonalarına yeni bir düzenleme yapılmıştır. 2018 yılında başlayacak bu düzenlemeye göre;

KATILIM LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Her türlü bilgi ve sorun için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   ye mail atınız. 

4 kategoriden az olan başvurularda sporcular bir alt kategoride mücadele edeceklerdir. 

ÖNEMLİ AÇIKLAMA:

Federasyonumuza 26.yılı dolayısıyla, günümüze kadar sporumuza emeği geçen sporcularımıza ödül gecesi düzenleneceğinden ve sporcularımızdan gelen yoğun talep doğrultusunda; turnuvaya katılım ücreti kaldırılmıştır. Ayrıca turnuvaya gelen master sporcularımızdan konaklama ücreti alınmayacak olup, dereceye girenlere ödül olarak badminton malzemesi verilecektir.

Ayrıca; Spor Genel Müdürlüğümüzün talimatları gereğince Federasyonumuzdan izin alınmadan yapılan Veteranlar, Masterler vb. isim altında yapılan bütün turnuvalar için müsabakayı düzenleyen, organizasyon komitesi ve müsabakaya katılanlarla ilgili resmi işlem yapılacaktır. Duyurulur.

1.HALK KUPASI-TURNUVASI-ŞAMPİYONASI  : Bu şampiyonaya 35+ ve üstü, Badminton raketini eline yeni almış, Badminton’da lisans çıkarmış yeni sporcularımız ve “Masterler” olarak tanımlanan sporcuların dışında kalan tüm sporcular katılabilecektir. 

2.MASTERLER KUPASI-TURNUVASI-ŞAMPİYONASI : Bu şampiyonaya  Halk  Türkiye Şampiyonasında 9 ve daha fazla katılımlı kategorilerde ilk 2, ve daha az katılımlı kategorilerde 1. olan sporcular ve master sporcular katılabilecektir.

TARİH/YER : 26-28 EKİM  2018 / Ankara / Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi Spor Salonu

BAŞLAMA SAATİ : 26 EKİM Saat : 10:00

AÇILIŞ SERAMONİSİ : Müsabaka günü öğle arasından sonraki müsabakalardan önce yapılır.

ÖDÜL VE MADALYA TÖRENİ : Müsabakalar bitiminde yapılır.

SON BAŞVURU : Katılacak sporcular katılım formunu tam olarak doldurduktan sonra 17 EKİM 2018 günü mesai bitimine kadar Federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresine göndermek zorundadırlar. Göndermeyenler turnuvaya ve kura çekimine kesinlikle alınmayacaklardır. Katılım formu için tıklayınız...

MÜSABAKA SÜRESİ : Müsabakanın süresi katılan sporcu sayısına göre Tertip Komitesince belirlenir.

ÖDÜL  : Dereceye giren sporculara ödül olarak madalya ve badminton malzemesi verilecektir.

KATILIM ŞARTLARI;

1- 2018 Vizeli Ferdi veya Kulüp Lisansı.

2- MASTERLER BADMİNTON KUPASI : 1991-2018 yılları arasında en az 3 yıl aktif sporculuk yapmış olanlar.(Veteranlar kategorisi dışında) , Milli takıma sporcu yetiştiren antrenörler, Federasyonumuz eğitim, teknik veya diğer kurullarında yer almış olanlar.

3- HALK BADMİNTON KUPASI : 2018 Vizeli Ferdi veya Kulüp Lisansı olan eline raket almış sporcular katılabilir.

NOT: Başvuruların şartlara uygun olup olmadığına federasyonumuz teknik kurulu karar verecektir. 

5- KATEGORİLER

35+ Yaş        : 1982-1981-1980-1979-1978 Doğumlu olmak

40+ Yaş        : 1977-1976-1975-1974-1973 Doğumlu olmak

45+ Yaş        : 1972-1971-1970-1969-1968 Doğumlu olmak

50+ Yaş        : 1967-1966-1965-1964-1963 Doğumlu olmak

55+ Yaş        : 1962-1961-1960-1959-1958 Doğumlu olmak

60+ Yaş        : 1957-1956-1955-1954-1953 Doğumlu olmak

65+ Yaş        : 1952-1951-1950-1949-1948 Doğumlu olmak

70+ Yaş       : 1947 ve daha büyük doğumlu olmak

HARCIRAH

1.Şampiyonaya katılacak sporcularımızın konaklama,yemek ve bütün masrafları kendilerine ait olacaktır. Müsabakaya gelen sporcular isterlerse 3 kişilik odalarda kişi başı 70 TL’ye TAM PANSİYON kalabileceklerdir. Oda Fiyatı 3 kişilik odalarda 210 TL’dir. 3 kişilik odalarda 4 kişi kalınırsa kişi başı 60 TL’ye kalınabilecektir. Master sporcularımızdan (Eski Milli Sporcular, Eski Milli takımda görev yapmış antrenörler, Eski Milli Hakemler, Federasyonda kurullarımızda görev yapanlardan)  konaklama ücreti alınmayacaktır. (Veteran Milli olanlar hariç, diğer yaş gruplarında Milli olmak gereklidir)

2.Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir.

3.Hakemlerin ve diğer görevlilerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

4.İzinsiz müsabakadan çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Federasyonumuzun Disiplin kurulundan ceza alan, Tedbirli olarak Disiplin kuruluna sevk edilen Sporcu, Antrenör, idareciler vb. kişiler salona müsabaka alanına ve müsabaka yapılan spor salonuna giremez, girdiği takdirde görevliler tarafından çıkarılır ve tekrar disipline sevkedilir. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım uygulanacaktır.

KURA ÇEKİMİ : Katılım sayısına göre belirlenecektir.

GENEL AÇIKLAMALAR

1-Bir Sporcu 2 kategoride müsabakalara katılabilecektir.

2-Müsabakalar 5 kategori (tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar, karışık çiftler) üzerinden yapılacaktır. 

3- Sporcu katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği takdirde ilk tur müsabakaları tek set 21 sayı üzerinden oynatılacaktır.

4- Müsabakalarda TBF NAYLON TOP  kullanılacak, toplar Federasyon tarafından temin edilecektir.

5- Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

6- Sporcuların lisanslı maça çıkmasından tamamen başhakem sorumludur. Herhangi bir sağlık sorunundan başhakem sorumludur.

7- Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında şampiyonada fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

rezervasyon konaklama
tv 1

Sporcularımız

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar