Badmintonda Şampiyonlar Belli Oldu

Türkiye Badminton Federasyonunun 2019 yılı faaliyet takviminde yer alan 15 Yaş Altı Türkiye Badminton...

Devamını oku...
U17 Sırbistan Turnuvası Milli Takım Seçmesi

ULUSLARARASI 17 YAŞ ALTI BADMİNTON TURNUVASI SEÇMESİ...

Devamını oku...
Badmintonda Hedef İkinci Kota

Türkiye’yi 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarında temsil etmek için hazırlanan Milli Badmintoncu Emre Lale kamp...

Devamını oku...

 Türkiye Badminton Federasyonu'nun merhum başkanı Prof. Dr. Faik İmamoğlu adına düzenlenen Veteranlar Balkan Badminton Şampiyonası, Antalya'nın Kemer ilçesindeki Bahri Tanrıkulu Spor Salonu'nda sona erdi.

8 ülkeden 154 veteran sporcunun yer aldığı organizasyonda sporcular 35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+, 70+ yaş kategorilerinde yarıştı.

Türk Veteran Milli Takımı 21 altın, 22 gümüş ve 48 bronz olmak üzere toplamda 91 madalya kazandı.

50+ yaş üstü tek erkekler kategorisinde madalya mücadelesi veren Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik Balkan ŞAMPİYONU oldu.

Ödül törenine, Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Başkan Vekili Selçuk Yılmaz, Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek, Antalya Cumhuriyet Savcısı Niyazi Yar, Cumhuriyet Savcısı Kürşad Kağan Ergün, Oyuncu Cahit Kayaoğlu, Balkan Badminton Birliği Başkanı Prof. Dr. Puzant Kassabian, Parwomay Belediyesi Başkanı Angel Papavoz,  ve Balkan Badminton Birliği Halk Konseyi Başkanı Georgiy Manev, Türkiye Badminton Federasyonu eski Başkanı Akın Taşkent, Disiplin Kurulu Başkanı Bilal Turan Küçükarpacı katıldı.

Şampiyonanın en iyi kadın sporcusu Hırvatistanlı sporcu Maja Zubrunic, en iyi erkek sporcusu ise Bulgaristanlı sporcu Zhelyazko Valkov oldu.

Sonuçlar ise şu şekilde:

         MS 65

                                     1          Hristo Mihalev                                                     

                                     2          Selçuk Öztoprak                                                   Bursa

                                     3          Atilla İlhan                                                             Bursa

                                     4          Arto Kasparyan                                                   

         MD 60

                                     1          Hristo Mihalev+Mehmet Yavaş                           Bursa

                                     2          Marin Angelov+Ivan Koleshev                           

                                     3          Atilla İlhan+Selçuk Öztoprak                               Bursa

                                     4          Arto Kasparyan+Stoyan Stoyanov                    

         MS 60

                                     1          Dinko Mihailov                                                    

                                     2          Ivan Koleshev                                                      

                                     3          Sezai Demirel                                                        Eskişehir

         XD 55

                                     1          Şamil Pöç+Zehra Certel                                        Ankara/Antalya

                                     2          Roman Tsimentarov+Illiyana Tsimentarova     

                                     3          Marin Angelov+Vanya Angelova                       

                                     4          Mehmet Yavaş+Meral Koşma                              Bursa/Ankara

         MD 55

                                     1          Rumen Lazarov+Zhelyazko Valkov                    

                                     2          Dinko Mihailov+Ivan Parushev                          

                                     3          Veselin Desev+Nikolay Zarabov                       

                                     4          Georgi Getsov+Roman Tsimentarov                

         WS 55

                                     1          Zehra Certel                                                          Antalya

                                     2          Meral Koşma                                                         Ankara

                                     3          Reneta Koleva                                                     

                                     4          Tsveta Koleva                                                      

 

 

 

         MS 55

                                     1          Zhelyazko Valkov                                                

                                     2          Ali Demirci                                                             Mersin

                                     3          Sadettin Erol                                                         Bursa

                                     4          Şamil Pöç                                                               Ankara

         XD 50

                                     1          Antoni Kazlachev+Evdokiya Tinkova                

                                     2          Sadettin Erol+Ayşegül Doğan                             Bursa

                                     3          Nikolay Zarabov+Nadya Beleva                        

                                     3          Cavit Şengün+İmran Doğan                                Karabük/Ankara

         MD 50

                                     1          Svilen Ilkov+Svetlin Tenev                                 

                                     2          Şenol Alçıkaya+Mehmet Sarıgöz                         Ankara

                                     3          Ebu Muhsin Aksoy+Remzi Yeşil                          Muş

                                     3          Adil Canımoğlu+İbrahim İlbek                            Niğde

         WS 50

                                     1          İmran Doğan                                                         Ankara

                                     2          Ayşegül Doğan                                                     Bursa

                                     3          Handan Tepeközcan                                             Hatay

                                     4          Vesna Cavirosvka                                               

         MS 50+ Ön Eleme

                                     1          Gökhan Pürçüklü                                                   Adana

                                     2          Remzi Yeşil                                                            Muş

                                     3          İsmail Durmuş                                                       Hatay

                                     3          Ebu Muhsin Aksoy                                                Muş

         MS 50

                                     1          Murat Özmekik                                                      Ankara

                                     2          Şenol Alçıkaya                                                      Ankara

 

                                     3          Adil Canımoğlu                                                     Niğde

                                     3          Ebu Muhsin Aksoy                                                Muş

         XD 45+ Ön Eleme

                                     1          Servet Güngör+Handan Tepeközcan                  Konya/Hatay

                                     2          İsmail Durmuş+Hanife Topuz                              Hatay/Nevşehir

                                     3          Jurgen Effertz+Leyla Şaşmaz                              Antalya

                                     3          Cüneyt Bekçi+Ayfer Pınar                                    Hatay

         XD 45

                                     1          Şahabettin Tavukçu+Fatma Konya                     İstanbul/Antalya

                                     2          Muzaffer Akyiğit+Feride Mügecan Torinç          Adana

                                     3          Stoyan Stoyanov+Hafize Nedzhibova              

                                     4          Servet Güngör+Handan Tepeközcan                  Konya/Hatay

         WD 45

                                     1          Nadya Beleva+Albena Lazarova                        

                                     2          Sevda Bozkurt+Nuriye Günay                             Adana

                                     3          Neslihan İbaş+Hanife Topuz                               Nevşehir

                                     4          Nursel Ceylan+Feride Mügecan Torinç               Denizli/Adana

         MD 45+ Ön Eleme

                                     1          Ebu Muhsin Aksoy+Remzi Yeşil                          Muş

                                     2          Hidayet Sarandi+Ömer Yıldırım                          İstanbul/Ankara

                                     3          Mehmet Örgen+Gökhan Pürçüklü                       Adana

                                     4          Cüneyt Bekçi+Mehmet Toprak                            Hatay/Adıyaman

         MD 45

                                     1          Evgeni Halachev+Antoni Kazlachev                   

                                     2          M.Nazif Kuter+Hidayet Sarandi                          Antalya/İstanbul

                                     3          Müslüm Aksoy+Nesip Korkmazer                      Muş

                                     4          Servet Güngör+Gökhan Pürçüklü                        Konya/Adana

         MS 45+ Ön Eleme

                                     1          Hidayet Sarandi                                                    İstanbul

                                     2          M.Nazif Kuter                                                        Antalya

                                     3          Mehmet Toprak                                                    Adıyaman

                                     4          Soner Görmez                                                       Antalya

         MS 45

                                     1          Arsen Khachatryan                                              

                                     2          Şahabettin Tavukçu                                              İstanbul

                                     3          Hidayet Sarandi                                                    İstanbul

                                     3          Günaydın Kılıç                                                       Ankara

 

 

         XD 40

                                     1          Yüksel Başaran+Bengi Nil Keskiner                    Mersin/Hatay

                                     2          Daniel Dimitrov+Nasya Ivanova                       

                                     3          Orhan Ray+Fatma Bahar Karaca                         Adana/Hatay

                                     3          Aziz İlker İçsel+Gül Şimşek Yenici                       İstanbul

         WD 40

                                     1          Fatma Bahar Karaca+Bengi Nil Keskiner            Hatay

                                     2          Serpil Babacan+Gülay Savaşgan                        Antalya

                                     3          Valeria Dolta+Ludmila Istratii                           

                                     4          Elif Yörüker Çelik+Berna Erim                             Kayseri/Antalya

         MD 40

                                     1          Mehmet Fatih Kaymaz+Yasen Radev                  Ankara

                                     2          Orhan Ray+Ahmet Yılmaz                                    Adana

                                     3          Hacı Başoda+Ahmet Şevki Dimen                       Konya/Antalya

                                     4          Savaş Gümüş+Dinçer Kale                                   Antalya

         WS 40

                                     1          Yasemin Kavurmacı                                              Mersin

                                     2          Gül Şimşek Yenici                                                  İstanbul

                                     3          Pınar Elma                                                             Antalya

                                     3          Fatma Konya                                                         Antalya

 

         MS 40+ Ön Eleme

                                     1          Abdullah Öz                                                          Hatay

                                     2          Hüseyin Yıldız                                                       Antalya

                                     3          İbrahim Ümran Akdağcık                                     Niğde

                                     3          Üzeyir Sarı                                                             Konya

         MS 40

                                     1          Yüksel Başaran                                                     Mersin

                                     2          Ersoy Korer                                                           İstanbul

                                     3          Aziz İlker İçsel                                                      İstanbul

                                     3          Yusuf Ateş                                                             Antalya

         XD 35+ Ön Eleme

                                     1          M.Nazif Kuter+Pınar Elma                                    Antalya

                                     2          Ömer Yıldırım+Ulviye Akar                                  Ankara

                                     3          Nedim Urcan+Neslihan İbaş                               Niğde/Nevşehir

                                     4          Hüseyin Yıldız+Gülsüm Söğüt                             Antalya

         XD 35

                                     1          Ümit Altın+Zeliha Demir                                      İzmir/Manisa

                                     2          Yasen Radev+Sibel Tarakchieva                        

                                     3          Hakan Kalkan+Damla Basançelebi                     Zonguldak

                                     3          Gökhan Cürül+Serpil Babacan                            Antalya

         WD 35+ Ön Eleme

                                     1          Neslihan İbaş+Hanife Topuz                               Nevşehir

                                     2          Gülsüm Söğüt+Selda Yeşiltaş                             Antalya

                                     3          Ayfer Pınar+Handan Tepeközcan                        Hatay

                                     4          Hacer Baysal+Nesrin Öz                                      Hatay/Muğla

         WD 35

                                     1          Ü.Gülsüm Aslanpay+Zeliha Demir                      Denizli/Manisa

                                     2          Nasya Ivanova+Sibel Tarakchieva                    

                                     3          Yasemin Kavurmacı+Sevilay Süner Şahutoğlu   Mersin/Hatay

         MD 35+ Ön Eleme

                                     1          Mahmut Emin+Abdullah Öz                                 Hatay

                                     2          Servet Güngör+Üzeyir Sarı                                  Konya

                                     3          Serdar Sargın+Mehmet Akif Sarıoğlu                 Ankara

                                     4          Ali Kaya+Serkan Koyuncu                                    Antalya

         MD 35

                                     1          Arsen Khachatryan+Hayk Misakyan                  

                                     2          Gospodin Berenski+Dimitar Dechkov              

                                     3          Ümit Altın+Barış Boyar                                        İzmir/Çorum

                                     3          Daniel Dimitrov+Ivaylo Zhelyazkov                  

         WS 35+ Ön Eleme

                                     1          Pınar Elma                                                             Antalya

                                     2          Hacer Baysal                                                         Hatay

                                     3          Serap Ecer                                                             Niğde

                                     4          Selmin Demirci                                                      Mersin

 

 

         WS 35

                                     1          Ü.Gülsüm Aslanpay                                              Denizli

                                     2          Maja Zubrinic                                                       

                                     3          Sevilay Süner Şahutoğlu                                      Hatay

                                     4          Mariana Dimitrova                                               

         MS 35+ Ön Eleme

                                     1          Mahmut Emin                                                        Hatay

                                     2          Sedat Turunç                                                         Hatay

                                     3          Mehmet Akif Sarıoğlu                                           Ankara

                                     4          Alpaslan Bülbül                                                    Antalya

         MS 35

                                     1          Barış Boyar                                                           Çorum

                                     2          Hayk Misakyan                                                    

 

                                     3          Dimitar Dechkov                                                  

                                     3          Emre Soykut                                                          Eskişehir

rezervasyon konaklama

Sporcularımız

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar