17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Seçmesi'2019

AVRUPA 17 YAŞ ALTI BADMİNTON ŞAMPİYONASI SEÇMESİ

Ağustos ayı sonunda yapılacak olan Avrupa...

Devamını oku...
E-Mail Adresimiz info@badminton.gov.tr

09 Temmuz 2019 tarihi itibarıyla Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri...

Devamını oku...
Turkey U17 Milli Takım Talimatı'2019

TURKEY U17 ULUSLARARASI BADMİNTON TURNUVASI MİLLİ...

Devamını oku...

 Yunanistan’ın Kalamarına kentinde düzenlenen Hellas Uluslararası Badminton Turnuvasında milli badmintoncular iki 3’ncülük ve bir Şampiyon’luk elde ederek 2 bronz ve 1 altın madalya kazandı.

Yarı finalde elenen Emre Sönmez ve Zehra Erdem Karışık Çiftlerde 3’ncü, Mehmet Çapar ve Emre Sönmez ise Çift Erkeklerde 3’ncülük elde ederek 2 bronz madalyanın sahibi oldu.

Finalde ise Çift Bayanlar kategorisi sporcusu Zehra Erdem ve İlayda Nur Özelgül Polonyalı rakipleri Wiktoria Adamek ve Wiktoria Dabczynska’yı 2-1 mağlup ederek ŞAMPİYON oldular. 1’ncilik kürsüsünden altın madalya ile ayrıldılar.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik: Dünya ve Avrupa sıralamasına puan veren bu önemli turnuvada şampiyonluk elde edildiği için sevincini dile getirdi. Ay yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandıran Zehra Erdem & İlayda Nur Özelgül’e ve antrenörleri Murad Sönmez, Uğur Erçetin’e teşekkür etti. Başarılarının devamını diledi.

Desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkürlerini etti ve desteklerinin artarak devamını diledi.

 

rezervasyon konaklama
tv 1

Sporcularımız

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar