Badminton Federasyonu'ndan Korona Virüs Tedbirleri

 Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde, salgına neden olan Korona Virüse karşı...

Devamını oku...
81 ilde Ceza evlerinde Badminton Yeniden Başlıyor

Sosyal Sorumluluk projeleri takdirleri kazanan Türkiye Badminton Federasyonu, 2020 yılı içinde çalışmalarına...

Devamını oku...
RTÜK'ten Badminton'a Destek

Türkiye Badminton Federasyonundan, Badminton branşını tanıtmak ve yaygınlaştırmak amacıyla Başkan Murat...

Devamını oku...
2020-17 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası Ertelendi

Bakanlığımızdan federasyonumuza gönderilen talimat doğrultusunda; 16...

Devamını oku...

Bakanlığımızdan federasyonumuza gönderilen talimat doğrultusunda; 16 Mart 2020 tarihi itibarıyla; Corona Virüs nedeniyle tüm sportif faaliyetler ikinci bir açıklamaya kadar durdurulmuştur. Bu nedenle; 27-31 Mart 2020 tarihinde yapılması düşünülen 17 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası da ileri bir tarihe ertelenmiştir. Badminton camiamıza duyurulur.

17 YAŞ ALTI TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASI & RANKİNG TALİMATI

TARİH: 27-31 Mart 2020  /  Saat : 10.00

TEKNİK TOPLANTI : 27 Mart 2020 / Saat : 09:15

YER: Ankara / Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

AÇILIŞ SERAMONİSİ : Müsabaka günü öğle arasından sonraki müsabakalardan önce yapılır. Ancak müsabakaların yoğunluğuna göre federasyon değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ÖDÜL-MADALYA TÖRENİ : Müsabaka bitiminde yapılır.

SON BAŞVURU : 21 Mart 2020 / Saat:23.59’a kadar www.fedsportal.com sitesinden online olarak yapılacaktır. 

MÜSABAKA SÜRESİ : Katılan sporcu sayısına göre Tertip Komitesince belirlenir.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : Bu müsabakadan itibaren seri başı puanlaması değiştirilecektir. Yeni uygulamaya göre; puanlama yapılırken, sporcuların bir önceki yıl aynı yaş kategorisinde (2019 yılı) yapılan 17 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası ve aynı sezon içinde (bu yıl) yapılan bir üst kategorideki (19 Yaş Altı) Türkiye Badminton Şampiyonası dikkate alınacaktır. Bu puanlama sonucunda teklerde ilk 32, çiftlerde ilk 16’ya giren sporcular ana tabloda yer alacaklardır.

Ana tabloda yer alan sporcular puanlarına göre sıralanacaktır. Aynı puana sahip sporcuların sıralaması kura ile belirlenecektir. Sıralama yapıldıktan sonra BWF Kurallarına göre yerleri belli olan sporcular fikstüre yerleştirilecektir.

Ön Eleme kurası bir önceki müsabakalarda olduğu gibi program ile yapılacaktır. Ön elemeden ana tabloya çıkan sporcular kura ile ana tablodaki yerlerine yerleşecektir. Aynı takımın veya aynı antrenörün sporcuları birbirine gelebilecektir.  

Avrupa Derecesi olan sporculara derece yaptıkları yıl içinde derece yaptıkları yaş grubunda ekstra puan verilecektir.

Not: Şampiyonada teklerde ilk 8, çiftlerde ilk 4’e giremeyen sporcular yurtdışı müsabakalara kendi imkanı da olsa katılamayacaklardır.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-) Doğum Tarihleri: 2004-2008 Doğumlular

2-) 2020 yılı vizeli kulüp lisanslı veya ferdi lisanslı olmak.                                                      

3-) 1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilir. Sporcu katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği taktirde ilk tur müsabakalarının tek set 21 sayı üzerinden oynatılmasına Tertip Komitesi karar verebilir.

4-) İki müsabaka arası sporcunun dinlenme süresi 20dk’dır.

5-) Ödül törenine katılmayan sporcu ve antrenörlere kupa/madalya verilmeyecektir.

6-) Ön eleme müsabakalarında TBF Naylon top, ana tablo müsabakalarında Yonex Mavis 350 – Yeşil Bant naylon top kullanılacaktır.

7-) Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

8-) Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında şampiyonada fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

9-) Şampiyonada sporcusu olan antrenörlerin teknik toplantıya katılmaları zorunludur. Toplantıya katılmayan antrenörler mazeret göstererek, toplantıya katılan antrenörlere yazılı vekalet verebilecektir. Vekalet veren antrenörler alınan tüm kararları kabul etmiş sayılacaktır. Teknik toplantıya katılmayıp, vekalet vermeyen antrenörlerin sporcuları turnuvaya alınmayacaktır.

10-) Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

ÖDÜL :

1-) İlk üç dereceye giren sporculara ödül olarak madalya verilecektir.

2-) Puanlamada ilk 8 dereceye giren kulüplere ödül olarak plaket veya kupa verilecektir. Ayrıca puanlamada en başarılı ilk 8 Antrenöre ödül olarak Plaket veya kupa verilecektir. (Not: 1 Antrenör birden fazla kulübün antrenörü olabilir. Ancak müsabaka başlangıcında antrenörler çalıştırdığı sporcu isimlerini bir liste halinde bildirmek zorundadırlar. Müsabakaların bitiminde değişiklik yapılamayacaktır.)

Puanlama Sistemi : Müsabakalar sonunda birinci olan her bir sporcu 100 puan, ikinci olan 80 puan, üçüncü olanlar 60 puan, 5-8.sırada yer alanlar 20’şer puan alacaklardır. Puanların eşit olduğu durumlarda takımlar veya antrenörler aynı dereceyi paylaşacaklardır.

HARCIRAH

1-) Türkiye Şampiyonasında teklerde ilk 8’e, çiftlerde ilk 4’e girenlere oynadıkları müsabaka günleri ve 1 gün öncesi-1 gün sonrası harcırahları ve yol ücretleri ödenecektir.

2-) Aynı İlden dereceye giren 1-4 sporcunun 1 antrenör veya 1 idarecisinin, 5-10 sporcunun 2 antrenör veya 1 antrenör-1 idarecisinin, 11 ve daha fazla sporcunun ise 2 antrenör ve 1 idarecisinin  gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve günlük harcırahları Federasyonca ödenecektir. Not: Bu Şampiyona Ferdi Türkiye Şampiyonası olduğu için il kafile listesinde yer alan antrenör ve idareciler, kafile listesindeki sporcuların derece durumuna göre harcırahı hak edeceklerdir. Sporcusu derece yapan her antrenöre ayrıca ödeme yapılmayacaktır.

3-) Otobüs yol ücreti ödemelerinde federasyon rayici dikkate alınacaktır.

4-) K.K.T.C.'den müsabakaya katılan ve dereceye giren sporcu, idareci ve antrenörlerin yol ücretleri Mersin İline uygun olarak ödenecektir.

5-) Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.

6-) İl Kafile listesinde 2020 vizeli antrenörler yer alabilecektir. Vizesiz antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacak ve oyun alanına giremeyeceklerdir.

7-) Hakemlerin ve diğer görevlilerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

8-) İzinsiz müsabakadan çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.

rezervasyon konaklama
tv 1

Sporcularımız

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Federasyon Bilgi Sistemi

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Dopingle Mücadele

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Bilgi Bankası

Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

Formlar