Başvurular bazı yaş gruplarında hiç olmaması veya çok az olmasından dolayı Milli Takım seçmesi  iptal edilmeyecektir. Ancak yaş grupları birleştirilerek sadece hazırlık maçları şeklinde maçlar yapılacaktır. Avrupa  Veteranlar  Şampiyonasına  Federasyon imkanları veya kendi imkanları ile gidecek Milli Takım Federasyon ve Teknik Kurul tarafından seçilecek olup  seçmelerde ;

1-2011 ve 2012 Yılı Türkiye Şampiyonası neticeleri ve 3’den fazla katılımın olduğu Bafra Milli takım seçme müsabakaları  dikkate  alınacaktır.

2-Derece alınabilecek yaş gruplarından seçilecek olanlar federasyonumuzun sponsorluk kaynaklarından  Avrupa  Veteranlar  Badminton  Şampiyonasına  götürülecektir.

3-Bunun dışında ülkemizi Avrupa Veteranlar  Badminton  Şampiyonasında kendi imkanları ile temsil etmek isteyenler öncelikle 2011 ve 2012 yıllarında yapılan Veteranlar Türkiye Badminton Şampiyonasında derece yapmış olması gerekir. Avrupa  Veteranlar  Badminton Şampiyonası için ülkemize her yaş grubunda 3 kota verildiğinden Derece yapanlar gitmediği takdirde diğer sporculara kendi imkanları ile gitmesine izin verilip verilmemesine federasyon ve Teknik kurul karar verecektir.

35+ Yaş grubunda ;

TE : 8

TB : 2

ÇE : 3

ÇB :  YOK

KÇ : 2

40+ Yaş grubunda ;

TE : 3

TB : 2

ÇE : 1

ÇB : 1

KÇ : 1

45+ Yaş grubunda ;

TE : 5

TB : 3

ÇE : 1

ÇB : 1

KÇ : 2

50+ Yaş Grubunda ;

TE : 6

TB : 1

ÇE : 3

ÇB : YOK

KÇ : YOK

55+ Yaş grubunda ;

TE : 6

TB : YOK

ÇE : 2

ÇB : YOK

KÇ : YOK

Not :  35 Yaş altında ( 77 Doğumlu ) lardan çok fazla talep gelmesi ve yaş gruplarının değişmesi nedeni ile 35 Yaş altı sporcular kendi imkanları ile tasnif dışı yarışabileceklerdir.

 

VETERANLAR MİLLİ TAKIM SEÇME TALİMATI  (BAŞVURU FORMU)

TARİH : 29-30 Haziran-1 Temmuz 2012 Samsun Bafra spor salonu

BAŞLAMA SAATİ : 29 Haziran saat 10:00

SON BAŞVURU : Katılacak sporcular katılım formunu tam olarak doldurduktan sonra 25 Haziran 2012 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Federasyona bildirmek  zorundadırlar. Bildirmeyenler seçmelere kesinlikle alınmayacaklardır.

SEÇME SÜRESİ : Seçme süresi katılan sporcu sayısına göre Tertip Komitesince belirlenir.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : 27 Haziran 2012 Çarşamba Saat: 18.00’da Federasyon’da yapılacaktır.

KATILMA ŞARTLARI:

1.  Ferdi veya Kulüp Lisansı veya Son 1 ay içinde alınmış “ Badminton müsabakalarında oynamasında bir sakınca yoktur” ibareli sağlık raporu,

2. Kimlik Fotokopisi ( Fotoğraflı )

KATEGORİLER:

35-39 Yaş      : 1976-1975-1974-1973-1972 Doğumlu olmak

40-44 Yaş      : 1971-1970-1969-1968-1967 Doğumlu olmak

45-49 Yaş      : 1966-1965-1964-1963-1962 Doğumlu olmak

50-54 Yaş      : 1961-1960-1959-1958-1957 Doğumlu olmak

55 Yaş ve üstü: 1956 ve daha büyük doğumlu olmak

HARCIRAH    :

1-Veteranlar Badminton Milli Takım seçme kampına herkes kendi imkanları ile katılmak zorundadır.Bununla birlikte Veteranlar Badminton Milli Takım seçmelerinde her kategori de 1.olan sporcular’ın ve bütün kategorilerde Teklerde 2.olan sporcuların Yol ( Otobüs ) ücreti  Federasyon olarak ( Sponsorluk gelirlerimizden ) karşılanacaktır. Not : Teklerde 2. Olan sporcuya yol ücreti ödenebilmesi için o kategoride en az 8 sporcu’nun teklerde seçmelere katılma zorunluluğu vardır.8 kişiden az katılım olduğu takdirde sadece 1.ye yol ücreti ödenir.

2-Bütün katılımcılar isterlerse öncelikle Badminton Federasyonu Bafra Kamp eğitim merkezinde (başvuru sırasına göre) ve Bafra yatılı bölge okulu yurdunda ücretsiz kalabilecektir. Derece yapan sporculara bu iki yer dışında kaldıklarında kendilerine herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

3.İzinsiz seçmelerden çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların seçme Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz.

3. seçmelerde İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir.

SEÇMELERDE DERECEYE GİRENLER :

1-Seçmelerde ilk 3’e girenler (kendi imkanları ile) 17-22 Eylül 2012 tarihinde Bulgaristan’da yapılacak Veteranlar Avrupa Badminton Şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye hak kazanacaktır.Bununla birlikte Türkiye Badminton Federasyonu olarak Avrupa Veteranlar Badminton Şampiyonasında ülkemizi temsil  edecek Milli takımımızdan Teknik kurulumuzca belirlenecek ve derece yapılması düşünülen yaş gruplarında katılacak sporcuların yol (Federasyon Minibüsü veya Otobüs) ücreti, otel ücreti veya bunlardan biri federasyonumuzun sponsorluk gelirlerinden karşılanmaya çalışılacaktır.Yemekler sporculara hazır yemek şeklinde verilecek olup isteyen kendi cebinden yemekleri karşılayabilecektir.

KURA ÇEKİMİ :

a-)Kura çekimi yapılırken bir önceki dönemde yapılan şampiyona neticelerinin dikkate alınıp alınmamasına federasyonumuz karar verecektir.

GENEL AÇIKLAMALAR

1-1 Sporcu 2 kategoride seçmelere katılabilir.

2-Seçmeler 5 ayrı yaş grubunda 5 kategori (tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar, karışık çiftler) üzerinden yapılacaktır.Her yaş grubunda Katılımın az olması (3 tek veya 3 çiftten az) durumunda o kategorinin sporcuları bir alt kategoriye indirilecektir.

3- Sporcu katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği takdirde ilk tur müsabakaları tek set 21 sayı üzerinden oynatılabilecektir.

4- Müsabakalarda tüytop kullanılacak, toplar Federasyon tarafından temin edilecektir.

5- Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir ve ayrıca talimatta yer almayan konularda Badminton Federasyonu ve Teknik kurul karar alabilecektir.