73 Spor Kulübünden 400’den fazla sporcunun katıldığı 15 Yaş altı Türkiye Badminton Şampiyonası 24 Haziran Pazar günü yapılan finaller ile sona erdi.

Şampiyonada müsabakalar neticesinde B.B.Ankara Spor Kulübü 5 kategoriden ikisinde Şampiyon ve  birinde 2. ve ikisinde 3.olarak Genel klasmanda 600 Puanla Türkiye’nin En Başarılı Kulübü oldu.

420 Puanla Elmadağ GS  2. olurken 380 puanla Erzincan Türk Telekom spor kulübü 3.oldu.

Çorum İBD 360 puanla 4. ve Erzincan İl Özel idare 320 puanla 5.olurken, 200 puanla Ego spor  kulübü 6.oldu.

Türkiye Badminton Şampiyonası Final Müsabakaları ve Ödül Törenine; Badminton Federasyonu Murat Özmekik’in yanı sıra, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin ve Danışma kurulu üyesi Sadettin Bayram, Elmadağ Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Dede Ayan katıldılar.

Müsabakalarda dereceye giren sporcuların dışında Badminton Federasyonu tarafından En Başarılı Kulüp ve Antrenör sıralamasında dereceye giren antrenör ve kulüplere de Badminton kupave başarı plaketi verildi.

Final müsabakaları sonuncunda 5 ayrı kategoride dereceye giren kulüp ve sporcular :

Tek Erkeklerde :

1.Serhat Salım                         - B.B.Ankara spor kulübü

2.Baran Yüksel                        - B.B.Ankara spor kulübü

3.Metin Pehlivan                      - Elmadağ Gençlik ve Spor kulübü

3.Sinan Er                                - B.B.Ankara spor kulübü

Tek Bayanlarda :

1.Kader İnal                              - Elmadağ Gençlik ve spor kulübü

2.Aliye Demirbağ                     - Elazığ Gençlik ve Spor kulübü

3.Dilara Subaşı                         - Erzincan Türk Telekom

3.Yaren Dölcü                           - Çorum İBD

Çift Erkeklerde:

1.Serhat Salım-Baran Yüksel            - B.B.Ankara spor kulübü

2.Mete M.Yalçın-Gökhan Zembilci  - Samsun Bafra

3.Emrah Erkan- Kubilay Sadi            - Sakarya Üniversitesi

3.Emre Sönmez-Mehmet çapar         - Erzincan İl Özel idare

Çift Bayanlarda :

1-Bengisu Erçetin-Nazlıcan İnci       - Erzincan T.Telekom

2-Dilara Subaşı-İlayda Özelgül          - Erzincan T.Telekom-Erz.İl Özel İdare

3-Yaren Dölcü-Edanur köybaşı       -  Çorum İBD

3.Cansel Yaman-Aycan Cebeci        - Tekirdağ Ferdi

Karışık Çiftlerde :

1.Metin Pehlivan-Kader İnal                -  Elmadağ GS

2.Murathan Eker-Edanur Köybaşı        -  Çorum İBD

3.Sinan Er-Büşra Ünlü                          -  B.B.Ankara-Ego Spor

3.Emre Sönmez-İlayda Özelgül          -   Erzincan İl Özel idare

En Başarılı ilk 8 Kulüp sıralaması :

1.B.B.Ankara Spor Kulübü                         : 600 Puan

2.Ankara Elmadağ Spor Kulübü                 : 420 Puan

3.Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü     : 380 Puan

4.Çorum İBD Spor Kulübü                        : 360 Puan

5.Erzincan İl Özel İdare                             : 320 Puan

6.Ankara Ego Spor Kulübü                        : 200 Puan

7.Samsun Bafra                                          : 180 Puan

8.Tekirdağ Ferdi                                         : 160 Puan

9.Sakarya Üniv.                                          : 140 Puan

10.Elazığ GS                                               :120 Puan

En Başarılı ilk 8 Antrenör sıralaması :

1.Uğur Erçetin

2.Samet Koyun

3.Üstün Köksal

4.Barış Boyar

5.Şule Özmekik

6.Şaban Kırcalı

7.Hüseyin Mert

8.Mustafa Yalvarıcı

9.Sıddık İsaoğlu

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik şunları söyledi. ”Badmintonun alt yapısı gelişiyor, Türkiye’nin yarısından fazlası 42 il ve 73 spor kulübü Elmadağ’a geldi. ”Hedefimiz 2012 Olimpiyatları” bununla birlikte alt yapımızı da geliştirerek çalışmalarımıza devam etmenin gururunu yaşıyoruz.alt yapıda sporcu yetiştiren antrenör ve kulüplerimizin alt yapıya destek temelinde eşofman, tişört, raket, top, ayakkabı vb. ihtiyaçlarını karşılamaya devam  edeceğiz.