FEDERASYON BAŞKANLARI BELİRLEDİ…

Gecenin en heyacanlı dakikaları federasyon başkanlarının kendi verdikleri oylarla belirlenen sezonun en başarılı spor federasyonu ödüllerinin açıklanması sırasında yaşandı. Federasyon başkanlarının kendi oylarıyla olimpik branşlarda en iyi 10, olimpik olmayan branşlarda ise en iyi 8 federasyon seçildi.

Olimpik branşlarda ilk 3 sıra voleybol, atletizm ve basketboldan oluşurken olimpik olmayan branşlarda karate, satranç ve bilardo federasyonları aldıkları oylarla ilk 3’te yer aldı.

Gecenin sonunda şarkıcı Baha da bir konser verirken, olimpik ve olimpik olmayan spor branşlarında sıralamalar şu şekile oluştu:

OLİMPİK SPOR FEDERASYONLARI:

1- Voleybol Federasyonu

2- Atletizm Federasyonu

3- Basketbol Federasyonu

4- Halter Federasyonu

5- Tekvando Federasyonu

6- Judo Federasyonu

7- Badminton Federasyonu

8- Bisiklet Federasyonu

9- Boks Federasyonu

10- Güreş Federasyonu

OLİMPİK OLMAYAN SPOR FEDERASYONLARI:

1- Karate Federasyonu

2- Satranç Federasyonu

3- Bilardo Federasyonu

4- Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu

5- Üniversite Sporları Federasyonu

6- Kick Boks Federasyonu

7- Wushu Federasyonu

8- Okul Sporları Federasyonu

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik şunları söyledi.” Özellikle Federasyon Başkanı arkadaşlarımızın oyları ile ödüle layık görülmek benim için mutluluk verici bir olaydır. Destek veren federasyon Başkanı arkadaşlarıma ve geceyi düzenleyen Ömer Önder’e teşekkür  ediyorum.

Federasyon başkanlarının oylarıyla sıralamanın belli olduğu gecenin yıldızı 3 branşta ödülleri toplayan voleybol branşı oldu. Avrupa Şampiyonu milli atletimiz Aslı Çakır Alptekin en iyi kadın, milli atıcımız Yusuf Dikeç ise en iyi erkek sporcu ödülünün sahibi oldu. Bayanlarda yılın spor takımı Fenerbahçe Universal Voleybol Takımı olurken, erkeklerde bu ödülü Beşiktaş Milangaz Basketbol Takımı kazandı.

Ankara JW Marriot Otel’de gerçekleştirilen ve Spor&Spor Dergisi’nin düzenlediği geceye Devlet eski Bakanı Kürşad Tüzmen, CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, MHP K.Maraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Sağlık Dairesi Başkanı Sultan Seyhan,  Genpower Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Uslu, TBMM Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Mücahit Durmuşoğlu, Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Azmi Aksu, TEİAŞ Genel Müdürü Kemal Yıldır, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Selehattin Süleymanoğlu, TSYD Ankara Şubesi Başkanı Gökhan Akengin, DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ateş, DHMİ Genel Müdür Yardımcısı Metin Karakan, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Önder Sürenkök, PTT Özel Kalem Müdürü Hikmet Özkan,  federasyon başkanları, genel sekreterler, spor teşkilatı mensupları ile sporcular katıldı.

ÖDÜLLER...

Sunuculuğunu TRT’nin başarılı spikeri Kerem Öncel’in yaptığı gecede, 35 dalda ödüller sahiplerini buldu. Kadınlarda yılın kadın sporcusu ödülüne Aslı Çakır Alptekin layık görülürken, erkek sporcu ödülü de Yusuf Dikeç’e gitti. Bayanlarda yılın spor takımı Fenerbahçe Universal Voleybol Takımı olurken, erkeklerde bu ödülü Beşiktaş Milangaz Basketbol Takımı kazandı. Yılın teknik direktörü, A Milli Voleybol Takımı’nın başarılı antrenörü Marco Motta olurken, yılın spor adamı ödülüne Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık layık görüldü.

Yılın çıkış yapan federasyonu Buz Hokeyi Federasyonu olurken, spor özel ödülü de özel sporcu Ayşegül Tahtakale’ye verildi. Yılın yerel spora hizmet eden adamı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, yılın yerel spora hizmet eden kurumu PTT seçilirken, yılın görsel medyası ödülüne TRT Spor, yılın yazılı medyası ödülüne de Sabah Gazetesi layık görüldü. Gecenin özel ödülleri ise, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, Görme Engelliler Spor Federasyonu, İşitme Engelliler Spor Federasyonu, Özel Sporcular Spor Federasyonu ve Herkes için Spor Federasyonu’na verildi.