28 Ağustos 2012 tarihinde Sırbistan’da başlayan 15 Yaş Yıldızlar Balkan Badminton Şampiyonasında Türkiye Balkan Şampiyonu oldu.

15 Yaş Badminton Milli Takımı sırası ile grubunda önce Yunanistan ve Sırbistan A takımını 5-0 yenerek Yarı finale çıktı. Yarı finalde Badmintonda Olimpiyat 5.si ve Avrupa Şampiyonu çıkarmış güçlü Bulgaristan’ı 4-1 yenerek finale çıktı.

Finalde yine Romanya’yı 4-1 yenen 15 Yaş Badminton Türk Milli Takımımız Balkan Şampiyonu oldu.

15 Yaş Balkan Badminton Şampiyonasını değerlendiren Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik şunları söyledi.” Otobüsle yorucu bir yolculuktan sonra Sırbistan’da bütün Balkan ülkelerini farklı yenerek Balkan Şampiyonu olan Badmintoncularımızı tebrik ediyorum.

İnşallah yine bugün Federasyonumuzun Minibüsü ile Ukrayna’ya giden Genç Milli Takımımızdan da başarılı neticeler bekliyorum.Badminton Federasyonu Devletimizin vermiş olduğu kaynakları en iyi kullanan federasyonların başında gelmektedir.

Her iki şampiyonaya Otobüs ve Federasyonumuzun Minibüsü ile daha çok sporcuyla  daha çok turnuva ya gidilmektedir.

Öncelikle Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan ve Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’a teşekkür ediyorum, Devletimizin vermiş olduğu imkanlarda sporcularımız ülkemizi yurt dışında en iyi bir şekilde temsil etmek için mücadele veriyorlar.

Badminton Federasyonu bundan sonra Devletimizin vermiş olduğu imkanlara ilaveten sponsorluk fırsatlarını en iyi bir şekilde değerlendirerek daha çok sporcu ile daha çok turnuva ilkesini devam ettirecektir.