17 Yaş Badminton Milli Takımı sırası ile grubunda önce Yunanistan ve Makedonya’yı 5-0 yenerek Yarı finale çıktı. Yarı finalde Romanya’yı 3-0 yenerek finale çıktı.

Finalde yine Bulgaristan’ı 3-2 yenen 17 Yaş Badminton Türk Milli Takımımız Balkan Şampiyonu oldu.

17 Yaş Balkan Badminton Şampiyonasını değerlendiren Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik şunları söyledi. ”17 Yaş’ta bütün Balkan ülkelerini yenerek Balkan Şampiyonu olan Badmintoncularımızı tebrik ediyorum.

İnşallah 8 Eylül Cumartesi günü başlayan Ferdi müsabakalarda da 5 kategoride Şampiyonluk bekliyoruz.

Edirne’de Kredi Yurtlar kurumu yurdunda Balkan ülkelerini misafir ederek Balkan Şampiyonası düzenliyoruz,Tam pansiyon 25 TL’ye misafirlerimizi Edirne’de ağırlıyoruz. Badminton Federasyonu Devletimizin vermiş olduğu kaynakları en iyi kullanan federasyonların başında gelmektedir.

En son Sirbistan’da yapılan 15 yaş Balkan Badminton Şampiyonası ve Ukrayna’da ki Uluslararası Gençler Turnuvasına gerek Otobüs ve gerekse Federasyonun Minibüsü ile giderek daha fazla sporcumuz daha fazla turnuvaya gitmektedir.

Öncelikle Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan ve Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’a teşekkür ediyorum, Devletimizin vermiş olduğu imkanlarda sporcularımız ülkemizi yurt dışında en iyi bir şekilde temsil etmek için mücadele veriyorlar.

Badminton Federasyonu bundan sonra da Devletimizin vermiş olduğu imkanlara ilaveten sponsorluk fırsatlarını en iyi bir şekilde değerlendirerek daha çok sporcu ile daha çok turnuva ilkesini devam ettirecektir.