Özmekik, seçim öncesinde yaptığı konuşmasına, göreve geldiği 2005 yılından bugüne kadar federasyonda yaşanan gelişimi anlatarak başladı.

Badmintonun, 24 ilde oynanırken, şimdi bu sayının 81'e çıktığını ifade eden Özmekik, “2005 yılına kadar Balkan şampiyonalarında 15-20 madalya alırken, görev süremiz boyunca bu sayı 130 madalyalara kadar çıktı ve bu başarımızla ilk 5 federasyon arasına girmeyi başardık” dedi.

Göreve geldikleri günden bu yana elde ettikleri uluslararası başarıları anlatan Özmekik, ulaşmak istedikleri hedefleri de saydı. Son 8 yılda, 49 sponsorluk anlaşmasıyla tüm federasyonlar arasında üçüncü sırada yer aldıklarını belirten Özmekik, tesisleşme alanında yapılan atılımlara da değindi. En büyük tesis projelerinin, Keçiören'de inşaatına başlanacak olimpiyatlara yönelik badminton tesisinin olduğuna dikkati çeken Murat Özmekik, burası için Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Meli Gökçek’e  verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

Badminton Federasyonu'nun sosyal sorumluluk projeleri hakkında da bilgi veren Murat Özmekik, bu projeler kapsamında cezaevleri ve çocuk yurtlarındaki çalışmaları, Emniyet Genel Müdürlüğü ile yapılan işbirliği protokolünü, Diyanet İşleri Başkanlığı ile yürüttükleri projeleri ve yatılı bölge okullarındaki altyapı çalışmalarını anlattı.

Murat Özmekik, yüksek performanslı sporcular yetiştirme hedefleri çerçevesinde, umut vadeden sporcuları, badmintonun ana vatanı olan Çin, Endonezya ve Malezya'ya eğitime gönderdiklerini ifade etti. Özmekik, bu ülkelerden de Türkiye'ye antrenörler getirdiklerini söyledi.

Badminton malzemelerinde, TBF'nin bir marka haline geldiğini söyleyen Özmekik, önümüzdeki günlerde badminton malzemelerinin satışının, sadece TBF markasıyla yapılabileceğini dile getirdi. Murat Özmekik, “TBF markası ile üretimi artırarak devam etmek istiyoruz” dedi.

Federasyon yönetimi

Yönetim, disiplin ve denetleme kurulları şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu: Murat Özmekik, Akif Sıtkı Esen, Aydın Ergün, Ayhan Yılmaz, Abdülhakim Çiçekli, Bekir Yağcı, Bilal Turan Küçükarpacı, Cihat Yusufoğlu, Ekrem Keleş, Fırat Yipek, Mithat Ertaş, Ömer Faruk Karaduman, Recep Coşkun, Serdar Sütçü, Yaşar Demir

Denetim Kurulu: Sefer Kuyruk, Halil İbrahim Dağdelen

Disiplin Kurulu: Uğur Özmekik, İdris Atalay, Kemal Tacer Çağlar, Recep Coşkun, Erdem Yalçın.

Seçim Konuşmasını Görmek İçin Tıklayınız

Listeleri Görmek İçin Tıklayınız