21 Ekim Pazar günü Erbil Spor Salonunda oynanan final müsabakaları sonunda Tek Erkeklerde Emre Lale ( B.B.Ankara spor ) , Tek Bayanlarda Neslihan Kılıç ( Ego Spor )  ve Çift Erkeklerde  Emre Aslan-Hüseyin Oruç ( B.B.Ankara Spor ) ikilisi Şampiyon olurken, Ayrıca Çift Erkeklerde Emre Vural-Ramazan (Ego Spor ) İkinci ve Emre Lale-Akın Şenol (B.B.Ankara Spor ) ikilisi de  Turnuvada Üçüncü oldular.

Dünya sıralamasına ve 2016 Olimpiyat elemelerine puan veren turnuvalardan biri olan K.Irak Erbil İnternational Series Badminton Turnuvasına Türkiye’den 6 Erkek ve 1 Bayan sporcu ile katıldık.

Turnuvada Türkiye’yi Sporcular : Emre Lale,Emre Vural,Ramazan Öztürk,Emre Aslan,Hüseyin Oruç,Akın Şenol ve Neslihan Kılıç.

Kafile başkanı Badminton Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Küçükarpacı, Genel Sekreter İsa Ayan ve Milli Takım Antrenörü Hayati Kısacık ile temsil ettiler.

Dünya sıralamasında 45.Neslihan Yiğit ve 66.sırada ki Özge Bayrak daha yüksek puanlı turnuvalara hazırlandıklarından bu turnuvaya katılmadılar.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik bu konuda şunları söyledi. ” 2016 Olimpiyatları hazırlıklarına şimdiden başladık.Sistem gereği Eleme puan turnuvaları yıl boyu sürekli devam ediyor.

Bizde sporcularımızın mevcut puanlarını korumak ve Dünya sıralamasında daha yukarılara tırmanmak için sporcularımızı Olimpiyatlara puan veren turnuvalara göndermeye devam ediyoruz. K.Irak-Erbil’ deki Olimpiyat eleme puan turnuvası da bunlardan biri idi, Sporcularımız riskli bir bölge olsa da K.Irak’a gittiler ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edip katıldıkları bütün kategorilerde Şampiyon olup sağ salimen geri döndüler.

Bu arada 24 Ekim-4 Kasım 2012 tarihleri arasında Japonya’da yapılacak Dünya Gençler Şampiyonasında sporcularımızdan iyi bir derece bekliyoruz.daha önce takım halinde en iyi derecemiz 15.likti.İnşallah gerek Takım halinde ve gerekse ferdi alanda sporcularımızdan daha üst sıralarda dereceler bekliyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’a ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a teşekkür ediyorum, Federasyon olarak Devletin vermiş olduğu kaynaklar ile faaliyet yapıyoruz, Sayın Bakanımızdan ve Genel Müdürümüzden vermiş olduğu destekleri artırarak devam ettirmelerini diliyorum.