AÇILIŞ SERAMONİSİ : Müsabaka günü öğle arasından sonraki müsabakalardan önce yapılır.ancak müsabakaların yoğunluğuna göre federasyon değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ÖDÜL VE MADALYA TÖRENİ : Müsabaka bitiminde yapılır.

SON BAŞVURU : 16  Kasım 2012 Cuma günü mesai bitimine kadar İl Müdürlüğünden onaylı katılım (federasyon sitemizde mevcut) ve kafile listesini Federasyona bildirmek zorundadırlar. Bildirmeyenler turnuvaya ve kura çekimine alınmayacaklardır.

MÜSABAKA SÜRESİ : Müsabakanın süresi katılan sporcu sayısına göre Tertip Komitesince belirlenir.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : 19  Kasım 2012 tarihinde yapılacaktır. Seri başı olarak 2011 yılında yapılan 9 Yaş Altı Türkiye Şampiyonasında ilk 3, daha sonra 9 Yaş Altı Türkiye Ranking Şampiyonasında ilk 3, daha sonra ilk 8, daha sonra eğer var ise 2012  Yılı 11 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası ve 11 Yaş Altı Türkiye Ranking Şampiyonasında ilk 8’e girenler seri başı olarak sırası ile değerlendirilecektir. Diğer sporcular Tournament software programına göre bilgisayar kurası ile yerleştirilecektir. Fikstür Çekimi 20 Kasım  2012 tarihinden sonra www.badminton.gov.tr sitemizde yayınlanacaktır.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-) 2004-2005-2006  doğumlular arasında ki sporcular katılabilir. Daha büyük ve daha küçük doğumlu sporcular katılamaz. 2012 yılı vizeli kulüp lisanslı veya ferdi lisanslı olmak.

2-) İl Müdürlüğünden onaylı kafile listesinde yer almak.

3-) 1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilir.

4-) Sporcu katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği taktirde ilk tur müsabakalarının tek set 21 sayı üzerinden oynatılmasına Tertip Komitesi karar verebilir.

5-) Müsabakalarda tüy top kullanılacak toplar Federasyon tarafından temin edilecektir.

6-) Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

7-) Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirilmez.

ÖDÜL :

1-) İlk üç dereceye giren sporculara ödül olarak madalya verilecektir. Yarı final müsabakası oynanmayacağından iki adet 3.olacaktır.

2-) Puanlamada ilk 8 dereceye giren kulüplere ödül olarak plaket veya kupa verilecektir.   Ayrıca puanlamada En Başarılı ilk 8 Antrenöre ödül olarak Plaket veya kupa verilecektir.

(Not: 1 Antrenör birden fazla kulübün antrenörü olabilir. Ancak müsabaka başlangıcında antrenörler çalıştırdığı sporcu isimlerini bir liste halinde bildirmek zorundadırlar. Müsabakaların bitiminde değişiklik yapılamayacaktır.

HARCIRAH

1. Bütün kategorilerde Teklerde ilk 8’e ve Çiftlerde ilk 4’e girenlere 3 günlük harcırahlar ve yol ücretleri ödenir. Dereceye giren 1-4 sporcunun 1 antrenör veya 1 idarecisinin, 5-10 sporcunun 2 antrenör veya 1 antrenör-1 idarecisinin, 11 ve daha fazla sporcunun ise 2 antrenör ve 1 idarecisinin  gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve 3 günlük harcırahları Federasyonca ödenecektir.

2.Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir.

3. Hakemlerin ve diğer görevlilerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

4. İzinsiz müsabakadan çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. ayrıca müsabakalarda uluslar arası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım uygulanacaktır.

Katılım Formu İçin Tıklayınız