6 Kasım 2012 tarihinde başlayan müsabakalarda Badmintoncumuz Neslihan Yiğit Tek Bayanlarda Turnuvaya 1 numaralı seri başı olarak başladı. ilk  turu by geçen sporcumuz 2. Turda Tayland’lı Suwannakitborihan Sarita ‘yı yenerek Çeyrek finale çıktı. Çeyrek Finalde Hintli Trupti Murgunde‘yi yenen sporcumuz Yarı finale çıktı.Yarı finalde Hintli sporcuya yenilen sporcumuz Neslihan Yiğit 3.lükle yetinmek zorunda kaldı.

Diğer sporcumuz Özge Bayrak turnuvanın 2.seri başı olarak başladığı turnuvada 1.turu by geçerken 2.turda Mısırlı sporcuyu yenerek Çeyrek finale çıktı.Çeyrek Finalde Hintli spocuyu yenen sporcumuz Yarı finale çıktı, Yarı finalde Hintli Tanvi Lad’a yenilen sporcumuz Özge Bayrak’ta 3.lükle yetindi.

Çift Bayanlarda Sporcularımız Neslihan Yiğit ve Özge Bayrak ilk turu by geçerken 2.turda Mısırlı rakiplerini yenerek Yarı finale çıktılar. Yarı finale Taylandlı sporculara yenilen sporcularımız  turnuva’da 3.oldular.

Dünya sıralamasına ve 2016 Olimpiyat elemelerine puan veren turnuvalardan biri olan Bahreyn UAE Exchange Bahrain International Challenge turnuvasına 2 sporcu, Milli Takım antrenörümüz Çağatay Taşdemir ve Kafile Başkanı Hakan Han Özcan ile katıldık.

Sporcularımızdan Neslihan Yiğit şuan itibari ile Dünya sıralamasında 48. sırada yer alırken, Özge Bayrak ise 64.sırada yer alıyor.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik bu konuda şunları söyledi. ”2016 Olimpiyatları hazırlıklarına şimdiden başladık. Sistem gereği Eleme puan turnuvaları yıl boyu sürekli devam ediyor.

Bizde sporcularımızın mevcut puanlarını korumak ve Dünya sıralamasında daha yukarılara tırmanmak için sporcularımızı Olimpiyatlara puan veren turnuvalara göndermeye devam ediyoruz.

Bahreyn’de hedefimize ulaştığımız için mutluyuz. sporcularımız 3.olarak 2.800’er puan aldılar. bu puan şuan ki puan ortalamalarının üzerinde bir puan. bundan sonraki ilk turnuva İstanbul’da yapılacak olan Olimpiyat eleme puan turnuvası. ülkemizde yapılacak bu turnuvada sporcularımızdan Şampiyonluk bekliyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’a ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a teşekkür ediyorum, Federasyon olarak Devletin vermiş olduğu kaynaklar ile faaliyet yapıyoruz, Sayın Bakanımızdan ve Genel Müdürümüzden vermiş olduğu destekleri artırarak devam ettirmelerini diliyorum.