33 Spor Kulübünden 120 Sporcunun katıldığı Şampiyona 25 Kasım Pazar günü yapılan finaller ile sona erdi.

Şampiyonada müsabakalar neticesinde Ego Spor Kulübü 5 kategoriden 2’sinde Şampiyon ve 2'sinde de 2.olarak genel klasmanda 1.000 Puanla Türkiye’nin En Başarılı Kulübü oldu. 660 Puanla Samsun Kaya spor kulübü 2. olurken, 400 puanla Manisa SHÇEK 3.oldu. Erzincan T.Telekom 200 puanla 4. oldu.

Türkiye Badminton Şampiyonası Final Müsabakaları ve Ödül Törenine; Badminton Federasyonu Murat Özmekik’in yanı sıra, Genel Sekreter İsa Ayan ve Federasyon Danışma kurulu üyesi Sadettin Bayram katıldılar. Başkan Murat Özmekik En Başarılı Kulüp ve Antrenör sıralamasında dereceye giren kulüp ve antrenörlere de Kupa verdi.

Final müsabakaları sonuncunda 5 ayrı kategoride dereceye giren kulüp ve sporcular :

Tek Erkeklerde :

1.Furkan Saraç- Ego Spor

2.Burak Mert Alkaya- Ego Spor kulübü

3.Miraç Kantar -  Samsun kaya spor

3.Y.Emir Sarsılmaz - Ego Spor

Tek Bayanlarda :

1.Cansu Erçetin - Erzincan T.Telekom

2.Zehra Güldal - Ego Spor

3.Zümre Onan - Ego Spor

3.Yaren Turhan - Ego spor

Çift Erkeklerde:

1.Furkan Saraç-B.Mert Alkaya  - Ego Spor

2.H.Hüseyin Baş-Emre Salih Erdem - Manisa SHÇEK

3.T.Berke Kaya- Tekin Yalçın - Eskişehir Es jim-Eskişehir GS

3.Melih Durmuş-Ali Mert Karaca - Manisa SHÇEK

Çift Bayanlarda :

1-Cansu Erçetin-Nisa nur Tuncer - Erzincan T.Telekom-Samsun Kaya

2-Zehra Güldal-Yaren Turhan - Ego Spor

3.Cemre Nil Altun-Aybike Turgut  - Manisa SHÇEK

3.Damlanur Ertuğrul-Elif Sena Sözen  - Samsun Kaya spor

Karışık Çiftlerde :

1.Anıl Atan-Nisanur Tuncer  -  Samsun kaya

2.Ali Berat Sönmez-Firdevs Atik  -  Nevşehir Ferdi

3.Y.Emir Sarsılmaz-Beyzanur Odabaşı -  Ego Spor – B.B.Ankara Spor

3.Miraç Kantar-Süeda Savaş  - Samsun kaya-Çankırı Karatekin

En Başarılı ilk 6 Kulüp sıralaması :

1.EGO Spor Kulübü - 1.000 Puan

2.Samsun Kaya spor  - 660 Puan

3.Manisa SHÇEK  - 400 Puan

4.Erzincan T.Telekom  - 200 Puan

5.Trabzon GS  -  80 Puan

6.B.B.Ankara Spor  -  60 Puan

6.Eskişehir GS  -  60 Puan

6.Çankırı Karatekin - 60 Puan

En Başarılı ilk 8 Antrenör sıralaması :

1.Fatih Kaymaz-Günaydın Kılıç : 840 Puan

2.Ömer Aydoğmuş-Yaşar Kaya :  660 Puan

3. Hatice Tokmakçı : 400 Puan

4.Şule Özmekik  : 220 Puan

5.Uğur Erçetin : 200 Puan

6.Erol Sipahioğlu : 180 Puan

7.Volkan Şener : 160 Puan

8.Nazan Öztürk  :  80 Puan