Pursaklar Spor salonunda yapılan Minikler Kulüpler Türkiye Badminton Şampiyonasına 31 Kulüp katıldı.

Müsabakalarda 13 ve 15 yaş gruplarında Balkanlarda derece  alan sporcuların  kendi aralarında ki  mücadelesi seyirciler arasında bulunan sporcu velilerini heyecanlandırdı.

Grup maçlarından sonra gruplarında 1.olan ilk 8 takımın kendi aralarında lig usulü yaptığı maçlar neticesinde Elmadağ Gençlik Spor yenilgisiz Şampiyon olurken, Çorum İBD Spor kulübü 2. Ankara B.Ş.Belediyesi Ego Spor Kulübü 3.  oldu. Erzincan T.Telekom Spor kulübü ve B.B.Ankara Spor kulübü averajla 4.lüğü paylaştı.

Müsabakalarda dereceye giren kulüplere Kupa ve Madalyaları Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Gn.Sekreter İsa Ayan, Danışma kurulu üyeleri Sadettin Bayram, Sefer Çoban, Selim Gürel, Halil Dede Ayan ve Elmadağ G.Hizmetleri ve Spor Md.vekili verdiler.

Badminton Fed. Başkanı Murat Özmekik müsabakalarla ilgili şunları söyledi “ Alt yapımızda ki sporcularımızın gelişmesi açısından Minikler kategorisinde yapılan bu şampiyona bizim açımızdan önemli idi.

Hedefimiz 2016  Olimpiyatlarına daha fazla sayı ile katılmaktır ve bunun içinde sporcularımızı gerekli Olimpiyat eleme turnuvalarına göndermeye devam ediyoruz. Bununla birlikte alt yapımızın gelişmesi için alt yaş gruplarında müsabakalar yapıyoruz.


Minikler Kulüpler Türkiye Badminton Şampiyonasında dereceye giren kulüpler

1

Ankara Elmadağ GS

2

Çorum İBD

3

Ego Spor kulübü

4

Erzincan T.Telekom

4

B.B.Ankara Spor kulübü