Türkiye Badminton Federasyonu uzun bir zamandır " TBF" yi marka haline getirme çalışmaları yapıyordu. 07/12/2012 tarihi itibari ile TBF markası  Türkiye Badminton Federasyonu adına tescillenmiş oldu.

TBF’nin marka çalışmaları ile ilgili Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik şunları söyledi.Yaklaşık 1 yıldır TBF'nin marka olması için çalışmalarımız devam ediyor idi. Resmi işlemler,itiraz ve marka tescil süresi derken bugün itibari ile " TBF " nin Marka tescil belgesini aldık.

Bundan böyle sadece Türkiye Badminton Federasyonu  " TBF " markası ile Ayakkabı,Oyun,Oyuncak, (Raket),spor aletleri  vb.malzeme üretimi ve satışı yapabilecektir.

Ayrıca Türkiye Badminton Federasyonu olarak " TBF " markasını taklit etmek isteyenleri takip için'de marka tescil firması ile anlaşma yaptık ve takip sürecini başlattık.

" TBF ' markası ile yaklaşık 5 yıldır  iktisadi işletmemiz vasıtası ile 20 'ye yakın spor malzemesini Çin'de fabrikalarda ürettirip kulüplerimize uygun fiyatlarda satışını yapıyor ve Federasyon olarak'ta Faal kulüplerimize ücretsiz bir şekilde malzemeleri dağıtıyor idik.

Hedefimiz bundan sonra da öncelikle Badminton ile ilgili  ve daha sonra ki aşamalarda  diğer spor malzemelerinin üretimini fabrikalarda yaptırıp pazarlamasını yapmaktır.