2-22-30 Aralık 2012 tarihlerinde Ankara’da yapılan 17 Yaş altı Milli Takım hazırlık kampında yapılan maçlarda ilk 5’e giren aşağıda isimleri yazılı sporcular  24 Mart – 2 Nisan 2013 tarihleri arasında yine Keskinde yapılacak 2.hazırlık ve  seçme kampına direkt katılacaklardır.yine aynı kampta 6.7.ve 8.olan Burakhan Çorapçı,Serhat Salım,Emre Cömert,Emine Uygun,Buse Ceylan ve Büşra Ünlü seçmelerde ayrı gruplara olacak şekilde seri başı olarak değerlendirilecektir.

 

Erkekler

 

Bayanlar

1

Ömer Altınköprü

1

Kader İnal

2

Fethican Değirmenci

2

Yaren Dölcü

3

Nazım Delen

3

Aliye Demirbağ

4

Melih Turgut

4

Fatma Nur Yavuz

5

Buğra Ali Akdoğan

5

Emine Demirtaş

3- 15-17 Mart 2013 tarihlerinde yapılacak seçmelere 97-98 ve 99 doğumlu sporcular katılabileceklerdir.

4- Seçmelere 17 ve 15 Yaş Türkiye Şampiyonalarında ilk 3’e giren (97-98-99 doğumlu) sporcular seçmelere katılabilir.diğer sporcuların talepleri değerlendirilecek olup kabul edilenler daha sonra ilan edilecektir.başvuru yapanların sayısı ve derece yapmayan sporcuların sayısına göre seçmelerden önce birde  ön eleme müsabakası yapılacak olup başarılı olanlar direkt seçmelere alınacaktır.

5- Seçmeler’in kaç grupta yapılacağı seçmelere katılacak sporcu sayıları belli olduktan sonra belli olacaktır.

6-Seçmeler neticesinde Tek Erkekler ve Tek Bayanlarda ilk 5’e giren sporcular 2.hazırlık  ve seçme kampına davet edilecektir. ilk 5’e giren sporcuların sadece yol ücretleri ödenecektir. Sporcuların konaklama ve yemekleri Federasyon tarafından karşılanacağından sporculara başka bir ödeme yapılmayacaktır. seçmelerde başarılı olan 1-3 sporcunun 1 antrenörüne, 4-6 sporcunun 2 antrenörü veya 1 antrenör, 1 idarecisine otobüs yol ücreti  ödenir.

Not : Dereceye girmeyen sporcuların harcırahlarını isterlerse Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ödenebilir.

7- TAKIM MAÇLARI KADROSU : 2.Hazırlık ve seçme kampında ilk seçmelerde ki 5’er kişi ve daha önce davet edilen 5’er kişi Tek Devreli LİG USULÜ kendi aralarında Tekler kategorisinde maç yapıp ilk 10 sporcu’nun sıralaması belirlenecektir.

8-Takım  müsabakalarında Teklerde İlk  2’e giren sporcular  Takım maçlarında Teklerde  oynatılacak olup 3.lerin oynatılıp oynatılmayacağına rakip takımların güç dengesine göre dereceyi riske etmemek şartıyla Federasyonla istişare edilerek karar verilecektir.

9- Antrenörler Takım müsabakalarında Çiftler kategorisinde 2.Hazırlık ve seçme kampında sporcularını kimlerle Çift ve K.Çift oynatacaklarını yazılı olarak Teknik kurul ve Federasyona bildireceklerdir.

10-Çiftler ve Karışık Çiftlerde ilk 2’ye giren sporcular Takım  maçlarında oynayabilecek olup diğer sporcular B Milli Takım kadrosunda oynayabileceklerdir.

11-Ferdi müsabakalarda ise Teklerde ilk 6’ya giren sporcular Teklerde oynatılacak olup,Çiftlerde ise öncelikli olarak 1.2.3.ve 4.olanlar oynatılmaya çalışılacaktır.

12-seçmelere katılmak isteyen  sporcuların antrenörleri veya kulüpleri  katılmalarını arzu ettikleri sporcularının isimlerini  07.03.2013 Perşembe günü mesai bitimi saat 18.00’e kadar  federasyonumuzun  0.312.3109978 nolu faksına veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresine yazılı talep ile başvuru yapabilirler.Not:Lütfen başvurularınızı federasyonumuzu arayıp teyit ettiriniz.

12-Seçmelerde hiçbir antrenör sporculara maç esnasında taktik vermeyecektir. antrenörler müsabaka esnasında sporcu ve hakemlere müdahale ettiği takdirde Baş hakem tarafından öncelikle uyarılacaktır.Antrenör müdahale ve itirazlarına devam ettiği takdirde spor salonu dışına çıkarılacaktır.Spor salon dışına çıkmayan antrenörler bundan sonraki seçmelere alınmayacak olup ayrıca disiplin kuruluna sevk edilecektir.

13-Seçmelerde iddiası devam ederken seçmeleri erken terk eden ve seçmelerde centilmenlik dışı davranışlarda  bulunan sporcular  ( raket atan,şike yapan,küfürlü konuşan vb.) hakkında baş hakem rapor tutar.Bu rapor doğrultusunda sporcu disiplin kuruluna sevk edilir.seçmelerde iddiası  kalmayan sporcu Federasyon ve Teknik kuruldan izin almak kaydıyla seçmelerden çekilebilir.

14-Seçmelerde kullanılacak tüytoplar federasyon tarafından verilecektir.1 müsabaka için sporculara imza karşılığında en fazla 2 top verilir.3.topu sporcu veya antrenörü temin etmek zorundadır.sporcu müsabakada kullandığı ve kullanılmadığı topları Baş hakeme geri iade eder.Baş hakem seçmelerde kullanılan ve kullanılmayan topların tamamını eksiksiz bir şekilde federasyona geri gönderir.

15-Antrenörler ve sporcular seçmelerde herhangi bir  maç ile ilgili anlaşmalı maç yapılması, şike yapılması vb. durumlarla ilgili somut deliller tesbit ettiği takdirde Baş hakeme yazılı dilekçe ile başvuru ile şikayet edebilecektir.böyle durumlar olduğu takdirde ilgili sporcular disiplin kuruluna sevk edildiği gibi hukuki olarak bütün sorumluluk sporcu ve antrenöre ait olacaktır.

16-Yukarıda ki maddelerde yer almayan konularda karar vermeye ve başvurulardan sonra talimata madde ilave etmeye Federasyon ve Teknik kurul yetkilidir.

İndirmek İçin Tıklayınız