Kısa adı COMEBA olan (Confederation of Mediterranean Badminton) Akdeniz Badminton Federasyonu Başkanlık seçimi 25 Haziran 2013 tarihinde Mersin Royal Sebaste Otelde yapıldı.

Fransız Badminton Federasyonu Başkanı Richard REMAUD ve Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik’in aday olduğu Başkanlık seçiminde Fransız Başkan Delegelerin büyük çoğunluğunun Türk Başkan adayı Murat Özmekik’i destelediğini görünce adaylıktan çekildi ve Murat Özmekik Oy Birliği ile Akdeniz Badminton Federasyonu Başkanlığına seçildi.

Ayrıca Başkan Yardımcılıklarına Suriye Federasyonu Başkanı Khoulud BITAR ve Yunanistan Federasyon Başkanı Victoria HATZINA, Genel Sekreterliğe John ATTARD Yönetim Kurulu üyeliğine G.Kıbrıs Federasyon Başkanı Andreas KAMARLINGOS  ve Türkiye Badminton Federasyonu Dış ilişkiler Kurulu Başkanı Haldun Aydın, Muhasipliğe Fransa Federasyon Başkanı Richard REMAUD seçildiler.

Başkanlığa seçilen Murat Özmekik şunları söyledi. ”Balkan Badminton Federasyonu Başkan Yardımcılığından sonra Akdeniz Badminton Federasyonu Başkanı seçilmemle ülkemi onure etti isem ne mutlu bana, bu görevler ülkemizi uluslararası alanda en üst noktada temsil etme anlamında önem arz etmektedir. Bu açıdan Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için gayret göstereceğim."