Dünya Şampiyonası 35+, 40+, 45+, 50+, 55+, 60+, 65+, 70+ yaş kategorilerinde yapılacaktır. Her kategoride tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler oynanacaktır.

Dünya Badminton Federasyonu tarafından ülkemize, her yaş kategorisinde olmak üzere tek erkeklerde (4), tek bayanlarda (4), çift erkeklerde (4), çift bayanlarda (4) ve karışık çiftlerde (4) katılım kontenjanı verilmiştir.

Söz konusu şampiyonaya katılım için; Badminton Federasyonu Teknik kurulu tarafından 2013 Yılı Türkiye Veteranlar Badminton Şampiyonası’nda derece alanlar öncelikli olmak üzere, 2012’de Bafra’da yapılan milli takım seçmeleri ve 2012 Türkiye Veteranlar Badminton Şampiyonası’nda alınan dereceler, eski Milli Sporcu ve Milli Takım Antrenörleri öncelikli olarak dikkate alınacaktır. Kontenjanların uygun olması halinde diğer talepler de değerlendirmeye alınabilecektir.

 

Not : 2013 Veteranlar Türkiye Badminton Şampiyonası’nda derece alıp, 2012 Bafra Milli Takım Seçmelerinde ve 2012 Veteranlar Türkiye Şampiyonası’nda derece alıp Dünya Şampiyonası’na katılmak isteyen sporcularımız ve Federasyonumuz katılım listesinde bulunanların, ekteki formları (BWF-ID Formu ve Taahhütname) 22 Temmuz 2013 tarihine kadar federasyonumuza göndermeleri gerekmektedir.

BWF-ID Form için tıklayınız...

Taahhütname için tıklayınız...

Federasyon Listesi için tıklayınız...