Federasyon Başkanı Murat Özmekik, Yönetim Kurulu üyesi Recep Coşkun, Danışma kurulu üyesi Tuncay İnandı  22 Temmuz 2013 Ptesi günü Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil ile görüştü.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik Badminton Federasyonunun Tanıtım sunum dosyasını THY Genel Müdürü Temel Kotil’e takdim etti,Ankara B.Şehir Belediyesi Sponsorluğunda yapılan 2013 Avrupa Gençler Badminton Şampiyonasının 4 dk.lık klibini izletti.Federasyonun Sosyal sorumluluk projelerinden bahsettiler.

THY Genel Müdürü Temel Kotil görüşmede “ Federasyonlara genelde indirimli bilet verdiklerini,nakit sponsorluk yardımı yapamadıklarını ” bununla birlikte Badminton Federasyonunun Sosyal Sorumluluk projelerinden etkilendiklerini ve özellikle Çocuk Yurtlarına vb. projelerde çocuklara dönük raket ve malzeme yardımlarına sıcak baktıklarını bununla birlikte bu konuda ki nihai kararlarını da 1 hafta içinde bildireceklerini ifade ettiler.

Badminton Federasyonu Başkanımız Murat Özmekik Temel Kotil’e Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan  ve Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül adına özel olarak üretilmiş Badminton raketleri ve Temel Kotil 61 nolu bir Milli Takım forması hediye ettiler.Temel Kotil’de Başkan Özmekik’e THY amblemli bir uçak hediye ettiler.