27-28 Ağustos 2013 tarihlerinde yapılan Takım müsabakalarında Türk Milli Takımı sırası ile Bosna Hersek’i 5-0, Hırvatistan’ı 5-0,Romanya’yı 4-1 ve Finalde Sırbistan’ı 3-2 yenerek Takım halinde Şampiyon olurken, Ferdi müsabakalarda da Türk Milli Takımı 5 Final müsabakasından 3 Şampiyonluk, 4 ikincilik ve 4 üçüncülük elde ederek toplamda 11 madalya ile toplam 20 madalya’nın yarısından fazlasını almayı başardılar.

Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Yunanistan, Bosna Hersek, Moldova,Arnavutluk  ve Hırvatistan olmak üzere 9 Ülke ve 100’ün üzerinde sporcu, antrenör ve idarecinin katıldığı 15 Yaş altı Balkan Badminton Şampiyonasında takım müsabakalarında şampiyon olan Türkiye’nin yanı sıra İkinciliği Sırbistan elde etti.

Türk Milli Takımında Uğur Erçetin, Barış Boyar, Şaban Kırcalı, Naim Kaymaz, Mehmet Yanık ve Özgür Potuk milli takım antrenörleri olarak görev yaptılar.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik alınan başarı ve madalyalar ile ilgili şunları söyledi. "15 yaş altında yine bütün Balkan ülkelerini yenerek Şampiyon olduk, yine madalyaların yarısından fazlasını aldık, başarılarımız devam ediyor, alt yapıya önem veriyoruz. Milli Takıma sporcu veren bütün antrenörlerimizi sporcuları ile bu mutluluğu paylaşmaları için yurt dışına gönderiyoruz. Bu da antrenör ve sporcularımızı motive ediyor.

Balkan Şampiyonasında takımda yer alan ve derece alan sporcu ve onları yetiştiren antrenörlerimizi Yönetim kurulu kararı ile inşallah ödüllendireceğiz. Başarılarımız devam edecek.

 

Ferdi Müsabakalarda Derece Alan Sporcularımız :

Tek Erkekler;

3-Doğuş Güneş,

 

Tek Bayanlar;

1-Nazlıcan İnci

2-Yaren Dölcü

3-Büşra Ünlü

3-Dilara Subaşı

 

Çift Erkekler;

2-Doğuş Güneş-Ömer Faruk Bektaş

3-Emre Sönmez-Yazgan Çalışır

 

Çift Bayanlar

1-Nazlıcan İnci-Bengisu Erçetin

2-Dilara Subaşı-İlayda Özelgül

 

Karışık Çiftler

1-Kubilay Sadi-Yaren Dölcü

2-Emre Sönmez İlayda Özelgül

3-İbrahim Ekşi-Büşra Ünlü