16-18 Ağustos 2013 tarihlerinde Bulgaristan’ın pazarcık şehrinde yapılan Uluslararası Bulgaristan Gençler Badminton Turnuvasında Sporcumuz Enis Sesalan Tek Erkeklerde 2.olurken,19-22 Ağustos 2013 tarihlerinde yine Bulgaristan Sofya şehrinde yapılan Büyükler Olimpiyat eleme puan turnuvasında Tek Bayanlarda Özge Bayrak,Çift Bayanlarda Özge Bayrak-Neslihan Yiğit, ve Karışık Çiftlerde Ramazan Öztürk-Neslihan Kılıç 3.olarak Bronz madalya aldılar.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik alınan başarı ve madalyalar ile ilgili şunları söyledi. ”Alt yapı dışında  2016 Rio Olimpiyatlarına şimdiden sporcularımızı Olimpiyat eleme puan turnuvasına göndererek hazırlıyoruz. Ayrıca Önümüzdeki yıl ülkemizde yapılacak  17 yaş Avrupa yıldızlar Şampiyonası ve yine ilk defa 2014 yılında yapılacak 15 yaş Avrupa Yıldızlar Şampiyonası için sporcularımızı puanlı Gençler Turnuvalarına göndermeye devam ediyoruz.

Bize bu imkanları sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’a ve Spor Genel Müdürümüze teşekkür ediyor desteklerinin devamını diliyorum.