İcraatın İçinden 2 – Ağustos 2013

NEREDEN NEREYE …..

Badminton’a Gönül veren Sevgili Dostlarım,

Sizleri selamların en güzeli Allah’ın selamı ile selamlıyorum..

1991 Yılından bu yana emek verdiğim Badmintonda başkanlık noktasına gelmemde katkı sağlayan bütün arkadaşlarıma ve göreve geldiğim 2005 Yılına kadar Türk Badmintonun gelişimine katkı sağlayan benden önce ki Federasyon Başkanları İrfan Yıldırım, Akın Taşkent ve Faik İmamoğlu’na ki kendisini rahmetle anıyorum, teşekkür ediyorum.

2005 yılı başından bu yana yönetim olarak görev yaptığımız 8 yıllık süre içerisinde Badmintonu tanıtmak ve yaygınlaştırmak, Türk Badmintonunun alt yapısını geliştirmek, Türk Badmintonu’nu Uluslar arası alanda başarılı bir şekilde temsil etmek için mücadele ettik.

Şuan geldiğimiz noktayı değerlendirirsek ;

1.Uluslar arası alanda elde ettiğimiz başarı anlamında Balkanlar’ı aştık ve Avrupa, Dünya’da dereceler almaya başladık.

Akdeniz Oyunlarında ilk defa yer alan Badminton branşında Ülkemize 2 ALTIN ve 2 GÜMÜŞ Madalya kazandırdık.

17 Yaş’ta Takım halinde 2009 ve 2011 Yıllarında 2 defa Avrupa 3.lüğü elde ettik.19 Yaş’ta 2011 Yılında Özge Bayrak ve Emre Lale ile Avrupa 3.lüğü elde ettik.

22-231 Mart 2013 tarihlerinde Ankara’da yapılan Avrupa 19 yaş Şampiyonasında Tek Bayanlarda Neslihan Yiğit ve Çift Bayanlarda Özge Toyran-Busenur Korkmaz Avrupa 3.sü oldular.

Göreve geldiğimiz 2005-2012 Yılları arasında bütün federasyonlar içinde 9 yıllık ortalamada Türkiye’ye en fazla madalya getiren 5. federasyon olduk.

2.Türkiye’de Badminton ’un alt yapısı gelişti artık 81 ilde tanınan ve yaygınlaşan bir branş olduk. Şuan Türkiye’de 50 den fazla ilde Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerimizde hizmet alımından göreve başlayan ve 85’ ten fazla ilde de Sözleşmeli göreve başlayan Badminton antrenörlerimiz var. Bu sayı her geçen gün artmaktadır.

2013 Sözleşmeli antrenör alımlarında Badminton branşı 31 Antrenör alımı ile Güreş Federasyonundan sonra En Fazla Sözleşmeli antrenör alımı yapılan bir branş olması Badminton Federasyonu Yönetimi’nin çalışmalarının bir karşılığıdır.

Şuan Badminton 13.000 antrenörü ile Türkiye’de en fazla antrenörü olan ikinci federasyondur.

3.Türkiye’de Badmintonu bir marka haline getirme çalışmalarımız netice verdi ve artık TBF bir marka olmuş ve Marka Patent Enstitüsünce tescillenmiştir.

Türkiye Badminton Federasyonu adına Çin’de badminton malzemesi ürettirmeye başlayalı 5 yıl oldu. Şuan TBF markası ile değişik kalitelerde maç raketleri, antrenman raketleri, ağır raket, kreş raketi, naylon top, tüy top, grip, ayakkabı, tamir setleri, raket germe makinaları, raket tamir mandalı, Badminton kortu, raket çantası vb. yaklaşık 15 den fazla kalemde malzeme üretimi yaptırıyoruz. Ürettirdiğimiz malzemelerin en ünlü Badminton markalarının malzemeleri kadar kaliteli olduğuna camiamız şahittir.

Şuan Türkiye’de kendi markası TBF adına malzeme ürettiren Tek Federasyonuz.

4.Sponsorluk çalışmalarımız devam ediyor, Sponsor bulmada bütün federasyonlar arasında 3.durumdayız.Yurt içi faaliyetlerimizin en az % 30’unu sponsorluk yoluyla yapabiliyoruz.

En büyük avantajımız faaliyetlerimizi kendi araçlarımız ile yaparak daha ucuza mal edebiliyoruz.Faaliyetlerimizi kendi ekibimiz ile yapıyoruz.

Şuan en fazla sponsor bulan 3. Federasyonuz.

5.Sosyal Sorumluluk alanında projeler üretmeye ve hayata geçirmeye devam ediyoruz. Cezaevlerinde Badminton eğitimimiz 5. Yılına girdi. 5.000 binden fazla hükümlü bugün Cezaevlerinde Badminton eğitimi alıyor. Aile Bakanlığına bağlı Çocuk Yurtlarında Badminton, Yibolarda Badminton, Polis Antrenör Projesi, Sokak Çocuklarına Badminton Eğitimi Projesi, Taş atan Çocuklara Badminton Eğitimi Projesi, Yaz Kur’an Kurslarında Badminton Eğitimi, Köylerde Badminton Eğitimi ( O Köy Bizim Köyümüz ’dür), Şalvarlı Badminton Projesi, Kreşlerde Badminton Projesi vb. bir çok projeye imza attık.

Şuan Sosyal Sorumluluk projesi üreten ve hayata geçiren 1. Federasyonuz.

6.Keskin ve Bafra’da 2 adet kamp eğitim merkezimiz var. Sporcularımıza bu merkezlerde daha uygun şartlarda konaklama imkanı sağlıyoruz. Şuan Ankara Keçiören’de Olimpiyat hazırlık merkezimizin proje çalışmalarında sona geldik yakında ihalesine çıkacağız.

Şuan kendine ait 2 adet kamp merkezi olan ve 3.sü yolda olan Tek Federasyonuz.

7.Lisanslı sporcu sayımız 3.000 iken şuan bu sayı 48.000’e çıkmıştır.

8.Badminton Antrenör Akademisini kurduk. Antrenörlerimizi gerek yurt içi ve gerekse yurt dışında ki eğitim seminerlerine alıyoruz. Hizmet alımından göreve başlayan 50 antrenörümüzü sürekli antrenör seminerleri ile eğitiyoruz. 2013 yılına geldiğimizde 85’in üzerinde antrenörümüzün sözleşmeli antrenör olarak işe alınmasına vesile olduk.

9.Uluslararası Turnuvalarda ödül yönetmeliğine göre ödül alamayan Milli Takım Antrenörlerimize Ödül ‘’ adı altında maddi destek yapmaya başladık.

Başarılı Sporcu yetiştiren Antrenörlerimize Ödül vermeye başladık.

10.Başarılı sporcumuza Ödül adı altında ödeme yapmaya başladık.

11.Antrenör ve kulüplerimize 3’er aylık dilimlerde malzeme yardımları yapmaya devam ediyoruz.

12.Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’ın talimatları doğrultusunda hedef olarak Olimpiyatları seçtik 2012 Londra Olimpiyatlarında ülkemizi temsil eden Neslihan Yiğit’ten sonra ve şuan 2016 Rio Olimpiyatlarına,2014 Gençlik Olimpiyatlarına sporcu hazırlamaya başladık, yine 2014 Yılında Türkiye ‘de yapılacak 17 yaş Avrupa Şampiyonasında hedefimiz Avrupa Şampiyonluğudur.

Netice olarak Sevgili Dostlarım,

Çok konuşmak ve yazmaktan ziyade çok çalışmak, üretmek ve hayata geçirmeyi ilke edinen birisi olarak bundan sonra da aynı prensipler doğrultusunda 2013-2016 yılları arasında

‘’Ustalık Dönemimizde’’ desteklerinizle sizlere hizmet etmeye devam etmek istiyorum.

Saygılarımla…

Sponsorumuz

Doping İle Mücadele