İcraatın İçinden 3 – Eylül 2013

Badminton’a Gönül veren Sevgili Dostlarım,

Sizleri selamların en güzeli Allah’ın selamı ile selamlıyorum..

2005 yılı başından bu yana yönetim olarak görev yaptığımız 9 yıllık süre içerisinde Badmintonu tanıtmak ve yaygınlaştırmak, Türk Badmintonunun alt yapısını geliştirmek, Türk Badmintonu’nu Uluslar arası alanda başarılı bir şekilde temsil etmek için mücadele ettik.

Geldiğimiz nokta itibari ile ;

1.Artık Balkan ve Avrupa derken Dünya Veteranlar Badminton Şampiyonasını da Türkiye ve Ankara’da ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığının sponsorluğunda yaparak Türk Badmintonu’nu artık bir marka olma yolunda ilerlediğini bütün Dünya’ya gösterdik.

Allah’a şükürler olsun ki Dünya Veteranlar Badminton Şampiyonasını çok başarılı bir şekilde icra ettik ve Dünya Federasyonundan bu konuda takdir ve teşekkür aldık.

Dünya Veteranlar Badminton Şampiyonasında emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

2.İnşallah 2014 Yılında tekrar Türkiye’de ve Ankara’da 17 yaş Avrupa Yıldızlar Badminton Şampiyonasını yapacağız.Allah’ın izniyle 17 yaş Avrupa Yıldızlar Şampiyonasında Türk Badminton tarihinde ilk defa ülkemizde yapılacak 17 Yaş Avrupa Şampiyonasında artık AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU hedefi ile hazırlanıyoruz.

3.2012 Londra Olimpiyatlarına sporcu gönderdikten sonra hedefimizi tekrar 2016 Brezilya Rio Olimpiyatlarına çevirdik ve Olimpiyat eleme Puan turnuvalarına sporcularımızı göndermeye devam ediyoruz.Ayrıca 2014 Yılında yapılacak Gençlik Olimpiyatlarına sporcu gönderebilmek için 1996 doğumlu sporcularımızı Avrupa Gençler Ranking müsabakalarına göndermeye devam ediyoruz.

Yine 2014 17 yaş Avrupa Yıldızlar Şampiyonası için 1997 doğumlu sporcularımızı Avrupa Gençler ranking müsabakalarına göndermeye devam ediyoruz.

Yine 2014 Yılında tarihte ilk defa yapılacak 15 Yaş Avrupa Şampiyonası için 1999 doğumlu sporcularımızı Avrupa Gençler Ranking müsabakalarına göndermeye devam ediyoruz.

Netice olarak Devlet imkanlarını en iyi bir şekilde kullanarak Federasyonumuzun Minibüsü ile Avrupa ülkelerine sporcularımızı gönderiyoruz.

Bize bu imkanları sağlayan başta Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’a ve Spor Genel Müdürümüze teşekkür ediyor, desteklerinin artarak devamını diliyorum.

İnşallah başarılarımız arttıkça bize verilen kaynakların ve bütçenin artacağını ümit ediyoruz, bütçemiz arttıkça sporcumuza ve antrenörümüze verdiğimiz malzeme desteği ve diğer desteklerin artıracağız inşallah.

4.Son 9 yıllık Madalya sıralamasında bütün Federasyonlar arasında 5.Federasyon olduk, bu ulaştığımız başarıyı göstermesi açısından çok anlamlıdır.Artık Avrupa Yıldızlar Şampiyonasında 3.lükler, Avrupa Gençler Şampiyonasında 3.lükler sıradan hale geldi, Camiamız daha büyük başarıları hedeflemektedir.

5.Balkanlarda yine 100 madalyanın 50’sinden fazlasını almaya devam ediyoruz.

6.TBF markası ile Çin’de malzeme ürettirmeye devam ediyoruz.sadece Tüytop olarak 7.500 kutu tüytop ürettirdik ve parasını ödedik toplarımız 2 ay içinde elimizde olacaktır.

Ayrıca 4.000 kutu da TBF naylon top ürettirdik, 10.000 den fazla antrenman ve maç raketleri ürettirdik onlarda 2 aya kadar gelecektir,

Netice olarak her geçen zaman içerisinde çalışan ve başarılı olan Antrenörlerimizin malzeme ihtiyaçlarını daha fazla karşılamaya çalışacağız.

7.Uluslararası Başarılı elde eden sporcu ve antrenörlerimize Federasyon ödül yönetmeliği çerçevesinde ödeme yapmaya devam ediyoruz.İnşallah bu ödemeler artarak devam edecektir.

Kurban Bayramı öncesi son aylarda başarılı olan sporcu ve antrenörlerimizin ödüllerini vereceğiz.

8.Allah’a Şükürler olsun ki, Göreve geldiğimden bu yana en önemli İcraatlarımdan birisinin Türkiye’de şuana kadar 98 Sözleşmeli Badminton antrenörü alımına vesile olmamdır, bu icraatım için Allah’a şükrediyorum, çünkü 98 kişinin sözleşmeye girmesine vesile oldum ve onlar artık kadrolu birer Badminton antrenörü.bunların dışında Türkiye de şuan yine 50 den fazla ilde de Hizmet alımından Badminton antrenörü çalışmaktadır.

Daha önce ki yazımda da belirttiğim gibi 2013 Sözleşmeli antrenör alımlarında Badminton branşı 31 Sözleşmeli Antrenör alımı ile Güreş Federasyonundan sonra En Fazla Sözleşmeli antrenör alımı yapılan bir branş olması Badminton Federasyonu Yönetimi’nin çalışmalarının bir karşılığıdır.

Netice olarak Badminton Ordusu Geliyor, Allah’ın izniyle artık 2014 yılında 1.000 Sporcu ile Türkiye Badminton Şampiyonaları yapar hale geleceğimize inanıyorum.

Artık Badmintoncular spor salonlarına sığmıyor, artık Okullar arası Türkiye Şampiyonaları Grup Şampiyonaları ve Türkiye Şampiyonası şeklinde ayrılır oldu.

Badminton Federasyonu 13.000 antrenörü ile Türkiye’de en fazla antrenörü olan ikinci federasyondur.

9.Türkiye Badminton Federasyonu artık TBF ile bir marka olmuş ve Marka Patent Enstitüsünce tescillenmiştir.

Türkiye Badminton Federasyonu adına Çin’de badminton malzemesi ürettirmeye başlayalı 5 yıl oldu. Şuan TBF markası ile değişik kalitelerde maç raketleri, antrenman raketleri, ağır raket, kreş raketi, naylon top, tüy top, grip, ayakkabı, tamir setleri, raket germe makinaları, raket tamir mandalı, Badminton kortu, raket çantası vb. yaklaşık 15 den fazla kalemde malzeme üretimi yaptırıyoruz. Ürettirdiğimiz malzemelerin en ünlü Badminton markalarının malzemeleri kadar kaliteli olduğuna camiamız şahittir.

Şuan Türkiye’de kendi markası TBF adına malzeme ürettiren Tek Federasyonuz.

10.Sizlere gururlanmanız için bir konudan bahsetmek istiyorum.Dünya’nın En ünlü Badminton markası YONEX’in Avrupa temsilcisi Avrupa Gençler Badminton Şampiyonası esnasında Türkiye’ye bizimle görüşmeye geldiler, Türkiye’nin DÜNYA’da örneği olmayan bir ülke olduğumuzu bizim kendi malzememizi ürettiriyor olmamız onlar açısından iyi bir örnek olmadığını ve diğer ülkelerin bundan haberdar olmaması için ve Yonex’ten malzeme almamızı ve bize sponsorluk yapmak istediklerini bildirdiler, netice olarak YONEX markası bize % 50 civarında bir indirim teklif etmesine rağmen Türkiye olarak Çin’de ürettirdiğimiz malzemeler bize sunulan malzeme fiyatından yine 2 misli daha pahalıya gelmektedir.

Dünya Veteranlar Badminton Şampiyonası esnasında da yine Victor temsilcisi geldi ve teklif ettikleri fiyatlar bizim aldığımız fiyatlardan yine 2 misli daha fazla fiyata geldiğine Yönetim kurulu üyelerimiz şahit oldular.

Netice olarak Türkiye Badminton Federasyonu Yönetimi olarak hedefimiz Badminton Camiamıza Daha ucuz, daha kaliteli ve daha fazla malzeme dağıtabilmek için mücadele veriyoruz.Zaten bütün malzemelerimizi de çalışan ve başarılı antrenörlerimize , sporcularımıza, kulüplerimize ÜCRETSİZ olarak dağıtıyoruz.

11.Sponsorluk çalışmalarımız devam ediyor, Sponsor bulmada bütün federasyonlar arasında 3.durumdayız.Yurt içi faaliyetlerimizin en az % 30’unu sponsorluk yoluyla yapabiliyoruz.

En büyük avantajımız faaliyetlerimizi kendi araçlarımız ile yaparak daha ucuza mal edebiliyoruz.Faaliyetlerimizi kendi ekibimiz ile yapıyoruz.

Şuan en fazla sponsor bulan 3. Federasyonuz.

En son yapılan Avrupa Gençler Şampiyonası ve Dünya Veteranlar Badminton Şampiyonasını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Başkanımızın Sponsorluğunda yaptık, Allah Melih Gökçek başkanımızdan razı olsun, Kendisi Badminton Federasyonu için Ankara Keçiören’de Badminton Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi ‘nin arsasını ve onun inşaatını da üstlenmiştir.

İnşallah Bu merkezde artık Hedefimiz Avrupa,Dünya ve Olimpiyat Şampiyonları yetiştirmek olacaktır.

12.Sosyal Sorumluluk alanında projeler üretmeye ve hayata geçirmeye devam ediyoruz. Cezaevlerinde Badminton eğitimimiz 5. Yılına girdi. 5.000 binden fazla hükümlü bugün Cezaevlerinde Badminton eğitimi alıyor. Aile Bakanlığına bağlı Çocuk Yurtlarında Badminton, Yibolarda Badminton, Polis Antrenör Projesi, Sokak Çocuklarına Badminton Eğitimi Projesi, Taş atan Çocuklara Badminton Eğitimi Projesi, Yaz Kur’an Kurslarında Badminton Eğitimi, Köylerde Badminton Eğitimi ( O Köy Bizim Köyümüz ’dür), Şalvarlı Badminton Projesi, Kreşlerde Badminton Projesi vb. bir çok projeye imza attık.

Şuan Sosyal Sorumluluk projesi üreten ve hayata geçiren 1. Federasyonuz.

13.Lisanslı sporcu sayımız 3.000 iken şuan bu sayı 50.000’i geçmiştir.

14.Badminton Antrenör Akademisinin Eğitimlerine devam ediyoruz,Antrenörlerimizi gerek yurt içi ve gerekse yurt dışında ki eğitim seminerlerine almaya devam edeceğiz.Endonezyalı Antrenör İndra Setiwan ile tekrar 17 Yaş Avrupa Yıldızlar Badminton Şampiyonası sonuna kadar anlaştık.Bu antrenörümüz hem antrenör eğitimi ve hem de sözleşmeli ve Hizmet alımından göreve başlayan 50 antrenörümüzün sürekli antrenör seminerlerini yapacak.

Netice olarak Sevgili Dostlarım,

Çok konuşmak ve yazmaktan ziyade çok çalışmak, üretmek ve hayata geçirmeyi ilke edinen birisi olarak bundan sonra da aynı prensipler doğrultusunda 2013-2016 yılları arasında

‘’Ustalık Dönemimizde’’ desteklerinizle sizlere Badminton Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulumuz olarak hizmet etmeye devam edeceğiz.

1991 Yılından bu yana emek verdiğim Badmintonda başkanlık noktasına gelmemde katkı sağlayan bütün arkadaşlarıma ve göreve geldiğim 2005 Yılına kadar Türk Badmintonun gelişimine katkı sağlayan benden önce ki Federasyon Başkanları İrfan Yıldırım, Akın Taşkent ve Faik İmamoğlu’na ki kendisini rahmetle anıyorum, teşekkür ediyorum.

Tekrar sizlerin desteği ve dualarınızı bekliyorum, Allah mahcup etmesin.

Saygılarımla…

Murat Özmekik

Badminton Federasyonu Başkanı

( Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü)

Sponsorumuz

Doping İle Mücadele