SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ;

Federasyonların görevleri arasında Uluslararası alanda ülkemize başarı getiren sporcular yetiştirmek olduğu kadar aynı zamanda Sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirerek

sağlıklı bir  gençliğin ve sağlıklı bir toplumun oluşmasına katkı sağlamakta vardır.

Badminton Federasyonu olarak gerek Türkiye de spor kültürünün yerleşmesi ve gerekse sağlıklı bir gençliğin ve neslin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla Kurum ve kuruluşlar ile protokoller imzaladık ve hayata geçirdik.

Bunlardan ;

1-Ceza ve Tevkif evleri Gn.Md.ile Protokol yaparak Cezaevlerinde Badminton Eğitimi projemiz 2006 Yılından bu yana devam  etmektedir.Şu ana kadar 400 İnfaz koruma memuru(Gardiyan) Badminton antrenörlük belgesi alarak 5.000’den fazla hükümlü ve tutukluya Badminton Eğitimi vermektedir.2012 Yılında Hükümlü ve Tutuklular arası 5.Türkiye Şampiyonasını yaptık.

2-SHÇEK Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol ile 2008 Yılında Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumlarında Badminton Eğitimini başlattık.2012 Yılında  35 Çocuk Yurdunun katıldığı 1. Türkiye Şampiyonasını yaptık. Şuan 50’ye yakın spor salonlu Çocuk Esirgeme kurumu yurtlarında kalan 1.000 ‘den fazla çocuğumuz Badminton eğitimi almaktadır.

Başbakanımız R. Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile 50 Çocuk Yurdunda kalan 2.000 çocuğa Badminton raketi ve topu gönderilmiştir.

İnşallah  Önümüzdeki aylarda “ Çocuk esirgeme kurumu yurtlarından Olimpiyatlara projesi ”ni hayata geçireceğiz.

3-Emniyet Genel Müdürlüğü ile 2006 Yılında Protokol imzaladık, Diyarbakır, Hakkari, Van gibi illerde Polis Antrenör Projesi, Doğuda Taş atma, tüy top at, “ Taş atan eller artık Badminton oynuyor”  projesini hayata geçirdik. şuan sadece Diyarbakır cezaevinde kalan 400 den fazla Taş atan çocuk Badminton ile tanıştı ve halen Badminton eğitimi almaktadır.

5-Diyanet İşleri Başkanlığı ile 2008 Yılında Protokol imzalayarak Yaz Kuran Kurslarında Badminton Eğitimi projesini başlattık,2012 yılına kadar Yaz Kuran Kursları arasında 2 Türkiye Şampiyonası düzenledik,2012 Yılında 100 Yaz Kuran Kursuna ve 1.000 öğrenciye ulaştık.

6-Yatılı Bölge Okullarında Badminton Eğitimine başladık, 2011 Yılında 2.Yibolar arası Türkiye Şampiyonasını yaptık

7- Orda bir  köy var uzakta, O köy bizim köyümüzdür ve “Şalvarlı Badminton projelerini hayata geçirdik. ”Bu proje ile bir çok  köy okuluna malzeme gönderdik. Badminton eğitimi çalışmalarını görsel  olarak belgeleyen Her Yıl  en az  100 köy okuluna Badminton malzemesi gönderiyoruz.

8-Dinler arası diyalog,İmam,Papaz,rahipler arası Badminton Eğitimi projesini Mersin ve İstanbul’da hayata geçirdik.

9-Milli Eğitim Bakanlığı ile 2006 Yılında imzaladığımız 81 İlde Badminton Eğitimi projelerine devam ediyoruz, 2010 Yılından bu yana yaklaşık 1.000’den fazla okula ücretsiz malzeme gönderdik ve göndermeye devam ediyoruz.

10-2012 yılında Van’da 200 depremze öğrenciye Eşofman,Tişört ve Badminton raketi,topu dikme ve filesinden oluşan Badminton Malzemesi dağıttık.

11-İHH ortaklığında Ankara’da 100 yetim çocuğa 2 yıldır Badminton Malzemesi dağıtıyor ve onlara Badminton Eğitimi veriyoruz.

12- Pozantı’dan Ankara’ya gelen 200 tutuklu çocuğa Badminton Eğitimi ve kişisel gelişim eğitimi verdik.

Önümüzdeki dönemde de Sosyal sorumluluk projelerimizi diğer Federasyonlarımız ile paylaşarak daha fazla insanımıza ulaşılmasına öncülük yapacağız.