GENÇLER AVRUPA BADMİNTON ŞAMPİYONASI MİLLİ TAKIM SEÇME TALİMATI
ACEMLER SPOR SALONU / BURSA
20-21 ŞUBAT 2017

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

07-16 Nisan 2017 tarihleri arasında Fransa’da yapılacak olan Gençler Avrupa Badminton Şampiyonası ve 2017 yılı içerisinde gidilmesi düşünülen gençler turnuvalarına katılacak sporcuları belirlemek amacıyla milli takım seçmesi yapılacaktır.

Katılım Şartları;

1-Doğum tarihleri; 2003-1998 doğumlular.

2-Son 3 yıl içerisinde (2014-2015-2016 yılları) uluslararası müsabakalarda oynamış olmak,

SON BAŞVURU TARİHİ : 17 Şubat 2017 Mesai bitimine kadar

Genel Açıklamalar

- Seçmeler 5 kategoride (Tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler) yapılacaktır. Bir sporcu en fazla iki kategoride oynayabilecektir.

- Seçmeler sonunda; tek erkeklerde ilk dört, tek bayanlarda birinci, çift erkeklerde iki çift, çift bayanlarda bir çift ve karışık çiftlerde bir çiftimiz Avrupa Gençler Şampiyonası milli takımında yer alacaktır.

Not: Tek bayanlarda ve çift bayanlarda; Antalya’da yapılan büyükler seçmesinde başarılı olup Avusturya’da yapılacak turnuvaya gitmeye hak kazanan ve ferdilerde Avrupa derecesi olan sporcularımız (Aliye Demirbağ, Kader İnal, Büşra Ünlü, Bengisu Erçetin, Nazlıcan İnci) seçmeden muaf olacaklardır.

- Seçme maçları sonunda ferdi müsabakalarda hangi sporcuların oynayacağı belirlenecektir. Takım müsabakalarında hangi sporcuların oynayacağına şampiyona öncesi yapılacak hazırlık kamplarında karar verilecektir.

- Seçme maçlarında maç başına Federasyonumuz 2 adet, üçüncü sete uzaması halinde üçüncü tüytop topu temin edecektir. Daha fazla kullanımlarda sporcu kendi imkanıyla karşılayacaktır.

 - Seçmelerde sistem katılımcı sayısına göre belirlenecek; Teknik kurul ve Federasyonumuz yönetim kurulu tarafından ilan edilecektir.

- Federasyonumuz ve  teknik kurulu seçmede gerekli gördüğü değişiklikleri yapmakta yetkilidir.

Harcırah

Seçmelerde tek erkeklerde ilk 8, tek bayanlarda ilk 4, çift erkeklerde ilk 4, çift bayanlarda ilk 3 ve karışık çiftlerde ilk 4’e giren sporculara ve antrenörüne bir gün öncesi, bir gün sonrası ve seçme günleri harcırahı ve yol ücreti ödenecektir. 

Seçmelerde İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir.

Başvurular kulüp veya antrenör onaylı olarak gönderilecektir.