Badminton Federasyonu, Ankara il Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde  '' O Köy Bizim köyümüzdür'' projesi temelinde 15 Şubat 2017 tarihinde Mamak Kusunlar köyü ilk ve ortaokulunda Badminton Malzemesi dağıtım töreni yapıldı.

Törene Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güven, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya ve Kusunlar ilk ve ortaokulu öğrencileri, Mamak’tan yetişen Milli Badmintoncular  Celil Baruğ ve Abdulmuttalip Baruğ, Milli Takım antrenörleri Ekrem Yıldırım, İsmail Küçük, Ankara Badminton İl Temsilcisi Seyit Ali Yazgan, Özgür Potuk katıldı. Protokol çerçevesinde 50 Badminton  raketi ve topu, 4 takım dikme seti ve 50 öğrenciye Badminton forması dağıtıldı. Mamak Kusunlar köyü ilk ve ortaöğretim okulu ziyaretinden sonra, Keçiören Kamil Ocak İlköğretim Okulunda ziyarete devam edildi.

'Pilot Salonlu Okullar' projesi adı altında Keçiören Kamil Ocak İlk ve ortaokulunda Badminton sporcuları ile bir araya gelindi. Federasyon Başkanı Murat Özmekik, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Komisyonundan Arzu Doytanoğlu, Selver Erkan, Nuray Çevik ve Kamil Ocak İlköğretim Okulu Müdürü Abdulhamit Karataş bir araya geldiler. Federasyon Başkanı Murat Özmekik ve Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya, Kamil Ocak İlköğretim Okulu Badminton sporcuları ile Badminton oynayarak keyif dolu anlar yaşattılar.