Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde, Badminton Federasyonunun  ‘Pilot Salonlu Okullar’ ve ‘O Köy Bizim Köyümüz’ projesi temelinde 21 Şubat 2017 tarihinde Pursaklar Karacaören İlk ve Ortaokulunda Badminton malzemesi dağıtım töreni yapıldı.

Törene Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya, Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Zülkarneyin Avcı, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Komisyonundan Arzu Doytanoğlu, Selver Erkan, Nuray Çevik, Altındağ Karaören İlk ve Ortaokulu Müdür Vekili Süleyman Aydın, Ankara Badminton İl Temsilcisi Seyit Ali Yazgan ve Badminton Milli Takım Antrenörü Özgür Potuk katıldı.

Protokol çerçevesinde Karacaören  Badminton  raket, top ve forması dağıtıldı. Altındağ Karacaören İlk ve Ortaokulundan yoğun ilgi gören Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya, ‘Badminton spor dalının en yakın süre içerisinde Ankara ilimizin 2657 okulunda, 70.000 öğretmen nezaretinde 1 milyon öğrencimize düzeyine ulaşmasını arz ediyoruz. Geliştirerek, iyileştirerek ve çalışarak Badminton’un yaygınlaşmasını sağlayacağız. Badminton’u yarışma, panayır, festivaller dönüştürerek sporu öğrencilerimize kazandıracağız.’ Dedi.

Federasyon Başkanı Murat Özmekik desteklerinden dolayı Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya’ya teşekkür etti.

Badminton’a verdikleri emeklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etti.