Badminton Federasyonu 2020 Tokyo Olimpiyatları Hazırlık sürecine başladı. Badminton Federasyonu, Tek Erkekler kategorisinde kota beklentisi olan 6 erkek sporcuyu 21 Mart – 15 Nisan 2017 tarihleri arasında Endonezya’nın Bandung şehrine Milli Takım Hazırlık Kampına gönderdi.

Milli Sporcularımızdan Emre Lale, Sinan Zorlu, Muhammed Ali Kurt, Murat Şen, Okan Gültekin ve Haktan Doğan kampta bulunacaklardır. Aynı zaman da Milli Takım Antrenörü Murad Sönmez de kampta yerini aldı. Kamp, Endonezya’nın Milli Takım Sporcularının da bulunduğu Mutiara Spor Kulübünde gerçekleşecektir. Milli Badmintoncularımız günde çift antrenman çalışmalarına devam edecek ve hazırlık kampından sonra Olimpiyat Kota Puan turnuvalarına gideceklerdir.

Badminton Federasyon Başkanı Murat Özmekik; 'Badmintonda kota sistemi, Dünya sıralamasına puan veren müsabakalarda puan toplamak üzere dayalıdır. 2016 Rio Olimpiyatlarından sonra ara vermeksizin bu müsabakalara sporcu göndermeye devam ediyoruz. Bu nedenle bir sporcunun asgari olarak yılda 20 müsabakaya gitmesi gerekiyor. Bizlere kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.' Dedi