17 YAŞ ALTI MİLLİ TAKIM SEÇME TALİMATI
12-14 Mayıs 2017 Sincan İlçe Spor Salonu-Ankara

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

21-29 Kasım 2017 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak olan 17 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonası ve 2017 yılı içerisinde gidilmesi düşünülen 17 Yaş Altı turnuvalarına katılacak sporcuları belirlemek amacıyla Taslak Milli Takım Seçme kampı yapılacaktır.

Katılım Şartları;  SON BAŞVURU TARİHİ : 05 Mayıs 2017 Saat 18.00’e kadar.

1-Doğum tarihleri; 2001-2003 doğumlular.

2-Son 3 yıl içerisinde (2017-2016-2015 yılları) uluslararası müsabakalarda oynamış olmak,

Genel Açıklamalar;

- Seçmeler 5 kategoride (Tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler) yapılacaktır. Bir sporcu en fazla iki kategoride oynayabilecektir.

- Seçmeler sonunda; Sporcuların 17 yaş Avrupa Şampiyonasına kadar performanslarını üst seviyede tutmaları için;  tek erkeklerde ilk 8, tek bayanlarda ilk 8, çift erkeklerde ilk 4 çift, çift bayanlarda ilk 4 çift ve karışık çiftlerde de ilk 4 çiftimiz Taslak 17 yaş Avrupa Şampiyonası Milli Takımımız olacaktır, Bu Taslak Milli Takım öncelikle 17 yaş altı Avrupa Şampiyonası hazırlık kamplarına davet edilecektir, Federasyon imkanlarına göre öncelikle Otobüsle 16-18 Haziran tarihlerinde Sırbistan’da yapılacak 17 yaş altı Turnuvaya gönderilecektir. Bu Şampiyonadan sonra 24-27 Ağustos’ta Bulgaristan’da ve 8-10 Eylül’de Hırvatistan’da yapılacak 17 yaş Turnuvası öncesi taslak Milli Takım arasında sıralama müsabakaları yapılacak olup Federasyon imkanlarına göre sıralamadaki en üst sıradaki sporcular Bulgaristan’a ve Hırvatistan’a 17 yaş turnuvasına götürülecektir.

17 yaş Avrupa Şampiyonası öncesi sporcuların Avrupa sıralamasında ki yeri de dikkate alınarak, tekrar taslak Milli Takım arasında sıralama maçları yapılarak en son A Milli Takım seçilecektir.

Not : Tesisimiz açıldıktan sonra Teknik kurul ve Federasyon, taslak Milli Takımında en son sıralarda yer alan sporcular ile sonradan taslak Milli takıma girebilecek sporcular için bir ön eleme maçları yapıp taslak Milli takımındaki son sıradaki sporcularla tekrar bir seçme maçı yaptırma hakkı mahfuzdur. 17 Yaş Altı puan turnuvalarına federasyonumuz otobüsü ile gönderilecektir.

- Avrupa Şampiyonası'nda derece almak adına en iyi tek, çift ve karışık çiftimizde yer alan sporcuları federasyon ve teknik kurul kararı ile tek kategori veya ikinci bir kategoride oynatabileceğimiz gibi, hazırlık kamplarında eşleri de değiştirilebilecektir.  

- Seçme maçlarında maç başına Federasyonumuz 2 adet, üçüncü sete uzaması halinde üçüncü tüytop topu temin edecektir. Bu nedenle antrenörlerimizin seçmelere gelirken tüytop getirmeleri gerekmektedir. Daha fazla kullanımlarda sporcu kendi imkanıyla karşılayacaktır.

 - Seçmelerde sistem katılımcı sayısına göre belirlenecek olup; Teknik kurul ve Federasyonumuz yönetim kurulu tarafından ilan edilecektir. Federasyonumuz ve  teknik kurulu seçmede gerekli gördüğü değişiklikleri yapmak hakkına sahiptir.

Harcırah;

Seçmelerde tek erkeklerde ilk 8, tek bayanlarda ilk 8, çift erkeklerde ilk 4, çift bayanlarda ilk 4 ve karışık çiftlerde ilk 4’e giren sporculara ve antrenörüne bir gün öncesi, bir gün sonrası ve seçme günleri harcırahı ve yol ücreti ödenecektir. 

Seçmelerde İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir.

Başvurular kulüp veya antrenör onaylı olarak gönderilecektir.