13 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası, 30 Haziran – 02 Temmuz 2017 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Haskova şehrinde sona erdi.

 

            13 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası‘na Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Sırbistan olmak üzere 5 ülke ’den 70 sporcu katıldı. Şampiyona’ya Badminton Milli Takım Antrenörlerinden M. Fatih Kaymaz, Günaydın Kılıç, Ömer Aydoğmuş, Yaşar Kaya, Uğur Erçetin, Kerem Kaylı katıldı.

 

Badminton Milli Takım Sporcularımızdan ise Furkan Saraç, Burak Mert Alkaya, Miraç Kantar, Ali Berat Sönmez, Anıl Atan, Cansu Erçetin, Nurgül Yılmaz, Sudenaz Duyar, Ece Terzi, Doğa Şimal Koçak, Birsu Tuna ve Elmasnur Şencan Badminton Milli Takımımızı temsil etti.

 

Haskova’da sona eren 13 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonasında Takım Maçlarında, Türkiye Finalde Bulgaristan’ı 3-0 yenerek ŞAMPİYON oldu. Takım maçlarının sona ermesinin ardından ferdi maçlarda sona erdi.

 

5 ayrı kategoride yapılan karşılaşmalar sonucunda, Badminton Milli Takımımız Bulgaristan/Haskova’dan 3 Altın, 2 Gümüş ve 2 Bronz Madalya ile döndü. Sonuçlar ise şu şekildedir;

 

Tek Bayanlar kategorisinde Cansu Erçetin Şampiyon

Tek Erkekler kategorisinde Furkan Saraç ve Miraç Kantar üçüncülüğü paylaştılar.

Çift Erkekler kategorisinde Anıl Atan ve Miraç Kantar Şampiyon; Burak Mert Aklaya ve Furkan Saraç ikinci,

Çift Bayanlar kategorisinde Sudenaz Uyar ve Cansu Erçetin Şampiyon,

Karışık Çiftler kategorisinde Anıl Atan ve Elmasnur Şencan ikinci oldu.

 

Federasyon Başkanı Murat Özmekik; ’13 Yaş Altı Balkan Şampiyona’sında her yıl olduğu gibi bu yılda en başarılı ülke olmanın gurur ve mutluluğunu yaşadık.

 

Badminton Milli Takımımıza ve emeği geçen Antrenörlerimize ve bizlere bütçe desteği veren başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan'a ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğluna teşekkür ediyorum.’ Dedi.