17 YAŞ ALTI AVRUPA ŞAMPİYONASI ÖN ELEME SEÇMESİ (22-24 EYLÜL 2017-ANKARA)

KATILIM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Mayıs 2017’de yapılan 17 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonası Seçme Talimatı gereği; Avrupa Şampiyonası’na katılacak sporcularımızın performansını sürekli üst düzeyde tutmak, geçen 3 aylık süreçte son durumlarını belirlemek ve 05-08 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan 17 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonası’na katılacak sporcuları belirlemek amacıyla Milli Takım Seçmesi yapılacaktır.

SON BAŞVURU TARİHİ : 15 Eylül 2017 Saat 18.00’e kadar federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. email adresine göndermeniz gerekiyor.

Katılım Şartları;  

1-Doğum tarihleri; 2001-2003 doğumlular.

2-Son 3 yıl içerisinde (2017-2016-2015 yılları) uluslararası müsabakalarda oynamış olmak,

3-2016-2017 Yıllarında yapılan 15 Yaş Altı ve 17 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası’nda (Teklerde ilk 8 ve Çiftlerde ilk 3-4 içine girmek) derece almış olmak.

4-Mayıs ayında yapılan 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası seçmelerinde; teklerde 5-8.sırada yer alan, çiftlerde 3-4.sırada yer alan sporcular ana tablodan seçmelere katılacaktır. Mayıs ayındaki seçmede teklerde ilk 4, çiftlerde ilk ikiye giren sporcular bu seçmeden muaf tutulacaklardır.

Genel Açıklamalar;

- Seçmeler 5 kategoride (Tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler) yapılacaktır. Bir sporcu en fazla iki kategoride oynayabilecektir.

- Seçmeler sonunda; teklerde ilk 4 sırayı, çiftlerde ilk 2 sırayı alan sporcular; 05-08 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan 17 Yaş Altı Avrupa Badminton Şampiyonası Milli Takımı ASIL Seçmesine katılmaya hak kazanacaklardır.

- Seçme maçlarında maç başına Federasyonumuz 2 adet, üçüncü sete uzaması halinde üçüncü tüytop topu temin edecektir. Bu nedenle antrenörlerimizin seçmelere gelirken tüytop getirmeleri gerekmektedir. Daha fazla kullanımlarda sporcu kendi imkanıyla karşılayacaktır.

 - Seçmelerde sistem katılımcı sayısına göre belirlenecek olup; Teknik kurul ve Federasyonumuz yönetim kurulu tarafından ilan edilecektir. Federasyonumuz ve  teknik kurulu seçmede gerekli gördüğü değişiklikleri yapmak hakkına sahiptir.

Harcırah;

Seçmelerde tek erkeklerde ilk 4, tek bayanlarda ilk 4, çift erkeklerde ilk 2, çift bayanlarda ilk 2 ve karışık çiftlerde ilk 2’ye giren sporculara ve antrenörüne bir gün öncesi, bir gün sonrası ve seçme günleri harcırahı ve yol ücreti ödenecektir. 

Seçmelerde İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir.

Başvurular kulüp veya antrenör onaylı olarak gönderilecektir.