Türkiye Badminton Federasyonu’nun 2018 faaliyet programında yer alan ve Badminton Federasyonu Eski Başkanı Prof. Dr. Faik İmamoğlu anısına gerçekleşen ‘Veteranlar Türkiye Badminton Şampiyonası’ sona erdi.

‘Veteranlar Türkiye Badminton Şampiyonası’ 27 – 30 Ocak 2018 tarihleri arasında Ankara / Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde yapıldı. Şampiyonaya 27 İl’den 155 sporcu katıldı.

Veteranlar Türkiye Şampiyonası esnasında Veteranlarda 25 Yılını dolduran Badmintonculara 25.Yıl plaketi verilmiştir. 25 Yılını dolduran bütün Badmintoncularımız Federasyonumuzun 2018 Yılı Faaliyetlerine davet edilip 25.Yıl Plaketleri verilecektir.
25 Yılını dolduran Badmintoncularımız Federasyonumuzda Begüm Karakaya ile irtibata geçmeleri rica olunur.

4 gün süren şampiyonada sporcular; 35+ yaş, 40+yaş, 45+yaş, 50+yaş, 55+yaş, 60+yaş, 65+yaş olmak üzere 7 yaş grubunda yarıştı. Sonuçlar ise aşağıdaki gibidir;

MS 35

1

Barış Boyar

2

Hakan Keskin

3/4

Emre Soykut

3/4

Mustafa Tatar

MS 40

1

Zafer Şahin

2

Metin Gatfar

3/4

Yüksel Başaran

3/4

Şener Dağlı

MS 45

1

Kemal Yılmaz

2

Muzaffer Akyiğit

3/4

Şenol Alçıkaya

3/4

Günaydın Kılıç

MS 50

1

Murat Özmekik

2

Adil Canımoğlu

3/4

Ali Dönmez

3/4

Remzi Yeşil

MS 55

1

Baha Tekin

2

Sadettin Erol

3/4

Nedim Akılveren

3/4

Ali Dereli

WS 35

 

1

Aynur Mutlu

 

2

Sevilay Süner Şahutoğlu

 

3/4

Sinem Keçeci

 

3/4

Ümit Duyar

 

WS 40

 

1

Serpil Babacan

 

2

Fatma Bahar

 

3

Berna Erim

 

 

 

 

WS 45

 

1

İmran Doğan

 

2

Elif Yörüker Çelik

 

3/4

Serpil Sarper

 

3/4

Fatma Konya

 

WS 55

 

1

Zehra Certel

 

2

Meral Koşma

 

3

Gülbahar Doğan

 

 

 

 

 

MD 35

 

1

Barış Boyar
Zafer Şahin

 

2

Emre Demirel
Mustafa Tatar

 

3/4

Hakan Keskin
Emre Soykut

 

3/4

Ayhan Baydil
Orhan Ray

 

MD 40

 

1

Selim Dündar
İsa Görmüş

 

2

Metin Gatfar
Mehmet Fatih Kaymaz

 

3/4

Yunus Doğan
Orhan Sütçüoğlu

 

3/4

Şener Dağlı
Günaydın Kılıç

 

MD 45

 

1

Şenol Alçıkaya
Mehmet Sarıgöz

 

2

Fatih Dülger
Ramazan İmamoğlu

 

3/4

Muzaffer Akyiğit
Muammer Çankaya

 

3/4

Nazif Kuter
Cavit Şengün

 

MD 50

 

1

Ali Demirci
Baha Tekin

 

2

Adil Canımoğlu
İbrahim İlbek

 

3/4

Ali Dönmez
Erol Sipahioğlu

 

3/4

Ebu Muhsin Aksoy
Remzi Yeşil

 

MD 60

 

1

Ali Dereli
Mehmet Yavaş

 

2

Sezai Demirel
Atilla İlhan

 

3

Mehrali Çakmak
İsmail Hakkı Kılavuz

 

 

 

 

WD 35

1

Meral İnan
Ayşegül Yıldız

2

Fersun Gergin
Sevilay Süner Şahutoğlu

3

Ülkü Demirezen
Emine Ünsal

 

 

WD 40

1

Fatma Bahar
Bengi Nil Keskiner

2

İmran Doğan
Serpil Sarper

3/4

Elif Yörüker Çelik
Berna Erim

3/4

Serpil Babacan
Gülay Savaşgan

WD 50

1

Zehra Certel
Ayşegül Doğan

2

Ayfer Pınar
Handan Tepeközcan

3/4

Gönül Emirağaoğlu
Hanife Topuz

3/4

Nuriye Günay
Hanife Yumurtacı Temuçin

 

XD 35

1

A.Koray Bayındır
Fersun Gergin

2

Mehmet Tabakcıoğlu
Feride Mügecan Torinç

3/4

Orhan Ray
Nuriye Günay

3/4

Gökhan Cürül
Gülay Savaşgan

XD 40

1

Yüksel Başaran
Bengi Nil Keskiner

2

Yücel Demirezen
Ülkü Demirezen

3

Servet Güngör
Yasemin Kavurmacı

   

XD 45

1

Turgut Sönmez
Neslihan İbaş

2

Sebahattin Gücal
Ayşe Gücal

3

Ömer Namık Yavuz
Yeter Keskin

 

 

XD 50

1

Sadettin Erol
Ayşegül Doğan

2

Cavit Şengün
Meral Koşma

3/4

Mehmet Örgen
Gülbahar Doğan

3/4

Erol Sipahioğlu
Hanife Topuz

XD 55

1

Ali Demirci
Selmin Demirci

2

Şamil Pöç
Sultan Dereli

3

Mehrali Çakmak
Hanife Yumurtacı Temuçin