Badminton Milli Sporcumuz Neslihan Yiğit Avusturya’da Bronz madalya alarak hak ülkemize sevinç ve gurur eşliğinde döndü.

 Olimpiyat Elemesi Puanlı Müsabakalarından Austrian Badminton Open 2018 Internatıonal Challenge Turnuvası, 21 – 24 Şubat 2018 tarihleri arasında Avusturya’nın Viyana şehrinde gerçekleşti.

Turnuvaya; 27 ülke ’den 289 Milli Sporcu katıldı. 4 gün süren Turnuvada; Badminton Milli Takım Antrenörlerinden Çağatay Taşdemir, Şule Özmekik, Mehmet Ali Aslan ve Milli Takım Sporcularımızdan ise 2012 Londra Olimpiyat Sporcusu Neslihan Yiğit başta olmak üzere Aliye Demirbağ, Büşra Ünlü ve Ebru Yazgan ülkemizi temsil etti.

2012 Londra Olimpiyat Sporcumuz Neslihan Yiğit Tek Bayanlarda İlk turda Finlandiya’lı Airi Mıkkela’yı 2-0 mağlup etti ve ikinci tura atlamaya hak kazandı. İkinci turda ise Rusyalı Victoria Slobodyanyuk’u 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek Finalde Japon Shiori Ebıhara’yı 2-0 mağlup etti. Yarı Final de ise Danimarka’lı Anna Thea Madsen’e 2-0 mağlup oldu.

Neslihan Yiğit, tek bayanlar kategorisinin üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Diğer sporcularımızdan Aliye Demirbağ Tek bayanlarda ilk turda Estonyalı rakibine yenilip elenirken, çift bayanlarda Ebru Yazgan ve Büşra Ünlü ilk turda Avusturyalı rakiplerini yenerek 2. tura çıktılar ve 1520 puan almayı başardılar. Sporcularımız 2.turda Japon rakiplerine yenilerek ilk 16’ya girmiş oldular.