2020 Tokyo Olimpiyatı kota puan müsabakalarından Finnish Open 2018 Internatıonal Challenge Badminton Turnuvası 05 Nisan 2018 tarihinde Finlandiya’nın Vantaa şehrinde başlıyor.

4 gün sürecek olan turnuva 8 Nisan’da sona erecektir. 33 ülkeden 304 sporcu madalya mücadelesi vereceği turnuvada Tek Erkeklerde Emre Lale, Muhammed Ali Kurt; Tek Kadınlarda Neslihan Yiğit, Özge Bayrak, Aliye Demirbağ; Çift Kadınlarda ise Nazlı Can İnci & Bengisu Erçetin ve Ebru Yazgan & Büşra Ünlü Badminton Milli Takımızı temsil edecektir.

Milli Takım turnuvaya 24 Mart – 03 Nisan 2018 tarihleri arasında Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde hazırlandılar.

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat ÖZMEKİK;

‘2020 Olimpiyatlarına puan veren müsabakalardan olması nedeniyle Finlandiya da yapılacak Olimpiyat kota müsabakası bizim için önemlidir.

Şuan Tek Kadınlarda Neslihan Yiğit (İst.BŞ.Bld.Spor Kulübü) 2020 Olimpiyatlarına kota almış durumdadır, Tek Erkeklerde Emre Lale (Ego Spor Kulübü) kota alma yolunda ilerlemektedir.

Yine Çift Bayanlarda Bengisu Erçetin-Nazlıcan inci (Erzincan Türk Telekom) kota alma yolunda şuan Dünya sıralamasında en üst sırada olan sporcularımız olarak öne çıkmışlardır.

Bizlere kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak'a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan'a ve Spor Toto Teşkilat Başkanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.' Dedi.