2020 Tokyo Olimpiyatına kota puan veren müsabakalardan Finnish Open 2018 Internatıonal Challenge Badminton Turnuvası 05 – 08 Nisan 2018 tarihleri arasında Finlandiya’nın Vantaa şehrinde sona erdi.

4 gün süren turnuvada 33 ülkeden 304 sporcu madalya mücadelesi verdi. 2016 Rio Olimpiyat Sporcumuz Özge Bayrak, sırasıyla Hindistanlı rakibi Shruti Mundada, Rus rakibi Anastasiia Semenova, Çin asıllı Alman rakibi Yvonne Li, Alman rakibi Luise Heım ve Danimarkalı rakibi Julie Dawali Jakobsen’i mağlup etti. Ardından Finale kalma mücadelesi veren Özge Bayrak, Endonezyalı rakibi Ruselli Hartawan’a son sayılarda hakemlerin yanlı tutumlarından dolayı mağlup oldu.

Milli Badmintoncumuz Bayrak, Tek Kadınlar kategorisinin 3.sü  olarak bronz madalyayı hak eden isim oldu.

‘Hedefim Tokyo Olimpiyatları’

2016 yılında Rio Olimpiyat Oyunlarında ülkemizi temsil eden Özge Bayrak, Finlandiya’dan bronz madalya ile ayrıldığı için mutlu ve gururlu olduğunu, kota puan müsabakalarının kendisi için son derece önem arz ettiğini ve hedefinin tokyo olimpiyatlarında 2. kez ülkemizi temsil etmek olduğunu dile getirdi.

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat ÖZMEKİK:

Bizlere kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak'a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan'a ve Spor Toto Teşkilat Başkanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.' Dedi.