2020 Tokyo Olimpiyatı kota puan müsabakalarından Crown Group Australian Open 2018 Badminton Turnuvası 08 – 13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Avustralya’nın Sydney şehrinde yapılacaktır.

6 gün sürecek olan turnuvaya 31 ülkeden 283 sporcu madalya mücadelesi vereceği turnuvada Tek Erkekler kategorisinde Emre Lale, Tek Kadınlar kategorisinde ise Neslihan Yiğit ve Antrenörü Çağatay Taşdemir Badminton Milli Takımızı temsil edecektir.

TARİHTE BİR İLKİ BAŞARMAK İSTİYORUM

Milli Sporcu Emre Lale: ‘Avustralya’da gerçekleşecek olan Grand Prix Gold Şampiyonasında 4. Numaralı seri bası olan Hindistanlı rakibimi yenmek ve yarı finale kadar yükselmeyi hedefliyorum. Buradan alacağım puanla olimpiyat kotasına daha da yaklaşacağımı umut ediyorum. Badminton tarihinde bir ilki başarmak ve tek erkekler kategorisinde ülkemi olimpiyatlarda temsil etmek istiyorum. Federasyonun bana yaptığı yatırımın karşılığını vermek istiyorum’ dedi.

Milli Sporcu Neslihan Yiğit: ‘Bu turnuva kendi seviyemizi görmek için önemli bir turnuva çünkü üst seviye ve dünyanın en iyileri burada yarışıyor ve bende ana tablodan maçlarıma başlayacağım. Hedeflerime ulaşabilmek için bu tür turnuvalarda kendimi gösterip istediğim konumda olamam bilmem için derece almam gerek. Federasyonun imkânları ile bu turnuvalara gidiyorum, bana verilen emeğin karşılığını vermek istiyorum’ dedi.

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat ÖZMEKİK:

Bizlere kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak'a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan'a ve Spor Toto Teşkilat Başkanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.' Dedi.