19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası, 12 – 16 Temmuz 2018 tarihleri arasında Ankara Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde başladı.

5 gün sürecek olan şampiyona da 177 Kulüpten 636 sporcu madalya mücadelesi verecektir. Mücadele sonunda derece giren sporcular, 3-5 Ağustos’ta Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık merkezinde gerçekleşecek olan 19 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonasına ve 9-12 Ağustos tarihlerinde Bulgaristan Pazarcık’ta yapılacak Uluslararası Gençler Turnuvasına katılmaya hak kazanacaktır.

Şampiyonanın ilk gününde Antrenörler ile teknik toplantı gerçekleştirildi. Teknik toplantıya, Federasyon Başkanı Murat Özmekik, Genel Sekreter Hayati Kısacık, Asbaşkan Akif Sıtkı Esen ve Disiplin Kurulu üyesi Yaşar Demir katıldı.

Başkan Murat Özmekik, öncelikle Antrenörlerimize emekleri için teşekkür etti. Antrenörlerimize yapacağı eğitimlerden, Milli Takım seçmelerinden ve kulüplerimize yapacağı malzeme yardımından bahsetti. Ve sözlerini 19 Yaş Altı Türkiye Şampiyonasına katılan sporcu ve Antrenörlere başarılar dileyerek bitirdi.