15 YAŞ ALTI TÜRKİYE BADMİNTON ŞAMPİYONASI (RANKİNG SİSTEMİ-BÖLGESEL) TALİMATI

TARİH: 28-30 Temmuz 2018  /  Saat : 10.00

TEKNİK TOPLANTI : 28 Temmuz 2018 / Saat : 09:30

YER: Muhtelif İller (16 İl)    Bölgesel Gruplar için tıklayınız.... Kırmızı renkte olan İller ev sahibi olacaktır. 

AÇILIŞ SERAMONİSİ : Müsabaka günü öğle arasından sonraki müsabakalardan önce yapılır. Ancak müsabakaların yoğunluğuna göre federasyon değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ÖDÜL-MADALYA TÖRENİ : Müsabaka bitiminde yapılır.

SON BAŞVURU : 24 Temmuz 2018 / Saat:23.59’a kadar www.fedsportal.com sitesinden online olarak yapılacaktır. 

MÜSABAKA SÜRESİ : Katılan sporcu sayısına göre Tertip Komitesince belirlenir.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : 15 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası İl Etaplarında alınan puanlar dikkate alınacaktır. Tek erkek ve tek bayanlarda 128 sporcu, çiftlerde ise 64 sporcu puanlarına göre sıralanarak turnuvaya alınacaktır.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

1-) Her sporcu için; oynayacağı birinci kategori için 10 TL, ikinci kategori için ise 5 TL katılım ücreti alınacaktır. Ev sahibi İlin Badminton İl Temsilcileri tarafından toplanacak katılım ücretleri “Türkiye Badminton Federasyonu  İban : TR 13 0001 2001 5530 0016 1000 17”  hesabına yatırılacaktır.

2-) Doğum Tarihleri: 2004-2009 Doğumlular

3-) 2018 yılı vizeli kulüp lisanslı veya ferdi lisanslı olmak.

4-) 1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilir. Sporcu katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği taktirde ilk tur müsabakalarının tek set 21 sayı üzerinden oynatılmasına Tertip Komitesi karar verebilir.

5-) Ödül törenine katılmayan sporcu ve antrenörlere kupa/madalya ve ödül verilmeyecektir.

6-) Müsabakalarda naylon top kullanılacaktır.

6-) Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

7-) Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında turnuvalarda fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

8-) Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

ÖDÜL :

1-) Şampiyonada toplam gelirin %70’i kategorilere ödül olarak dağıtılacaktır.

2-) Turnuvaya katılan tüm sporcular aldıkları dereceye göre puan alacaklardır.

HARCIRAH

1-) Katılan kulüp, sporcu ve antrenörlere herhangi bir harcırah ödemesi yapılmayacaktır.

2-) Müsabakalarda İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.

3-) İl Kafile listesinde 2018 vizeli antrenörler yer alabilecektir. Vizesiz antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacak ve oyun alanına giremeyeceklerdir.

4-) Hakemlerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir. İl personeline 5 kişiye kadar ücret ödenebilecektir.

5-) İzinsiz müsabakadan çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.