Türkiye Badminton Federasyonu tarafından 12 -16 Temmuz 2018 tarihleri arasında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla 15 Temmuz 19 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası düzenlendi.

Şampiyonanın 4. Gününde Federasyon Başkanı Murat Özmekik tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şampiyonaya katılan sporcu, antrenör, hakem ve misafirlere 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı hazırlandı.

Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezinde gerçekleştirilen ve 15 Temmuz şehitlerinin ve gazilerinin hatıralarını yaşatmak amacıyla düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İstiklal Marşı’nın ardından Badminton Federasyonu Disiplin Kurulu Başkanı Bilal Turan Küçükarpacı’nın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle programda, dualar edildi. Program Duahan ve Mevlüthan Fazlı Çoban ve Bilal Demiryürek hocanın seslendirdiği eserlerle devam etti.

Program Federasyon Başkanı Murat Özmekik’in konuşması ile sona erdi.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik bir saldırı olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve milletin bir kahramanlık destanı olduğunu söyleyen Başkan Murat Özmekik; Milli Sporcu ve Antrenörlere günün anısına ‘Bu Dava Büyük’ tişörtleri hediye etti. Federasyon Personeli Mustafa Uğur Kurşun’a ise günün anısına plaket hediye etti.

Programa, Asbaşkan Akif Sıtkı Esen, Genel Sekreter Hayati Kısacık, Disiplin Kurulu üyesi Yaşar Demir katıldı.