13-15-17 YAŞ ALTI MİLLİ TAKIM SEÇMESİ TALİMATI

20-23 Eylül 2018 tarihlerinde Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde yapılacak olan Turkey U17 Open Uluslararası Turnuvası’na katılacak sporcuları belirlemek amacıyla milli takım seçmesi yapılacaktır.

TARİHLER :

13 Yaş Altı Gelişim Kampı : 07-08 Ağustos 2018 / Seçme : 09-10 Ağustos 2018

15 Yaş Altı Gelişim Kampı : 11-12 Ağustos 2018 / Seçme : 13-14 Ağustos 2018

17 Yaş Altı Gelişim Kampı : 15-16 Ağustos 2018 / Seçme : 17-18 Ağustos 2018         

YER: Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

SON BAŞVURU : 02 Ağustos 2018 Saat: 18.00 – Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurup, federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   adresine gönderin.

FİKSTÜR ÇEKİMİ : Katılan sporcuların sayısına ve derecelerine göre federasyonumuz teknik kurulu tarafından belirlenecektir.

KATILMA ŞARTLARI ve GENEL AÇIKLAMALAR  :

NOT: 04-08 Temmuz 2018 tarihinde Ankara’da yapılan 17 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda teklerde ve çiftlerde ilk 8’e giren sporcular 20-23 Eylülde yapılacak olan Turkey U17 Open Turnuvasına direkt olarak katılacaklardır.

1-) Milli Takım Seçmesi : 2017-2018 yıllarında yapılan Türkiye Şampiyonalarında teklerde ilk 32, çiftlerde ilk 16’ya giren sporcular katılabilecektir.

2-) Gelişim Kampı : 1.Maddedeki şartları taşımayan sporcular katılacaktır. Her antrenör; kız veya erkek bir sporcu için başvuru yapabilecektir.Başvuru yapılan sporcular federasyonumuz teknik kurulunun onayıyla gelişim kampına katılabilecektir. Gelişim kampında yapılacak seçme sonunda başarılı olanlar milli takım seçmesine dahil edilecektir.

3-) Doğum Tarihleri :

13 Yaş Altı Seçmeye 2006-2007 Doğumlular,

15 Yaş Altı Seçmeye 2004-2005 Doğumlular,

17 Yaş Altı Seçmeye 2002-2003 Doğumlular.

4-) Yurtiçi veya yurtdışında yapılan uluslararası müsabakalara katılmamış olmak,

5-) 2018 yılı vizeli kulüp lisanslı veya ferdi lisanslı olmak, antrenörler vizelerini yaptırmış olmak.

6-) Seçmeler tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler olmak üzere 5 kategoride yapılacaktır. Katılım veya başvuru sayısı 4’ten az olan kategorilerde seçme yapılmayacaktır.

7-) 1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilir. Sporcu katılımının çok olması ve müsabakaların belirlenen gün süresince tamamlanamayacağı tespit edildiği taktirde ilk tur müsabakalarının tek set 21 sayı üzerinden oynatılmasına Tertip Komitesi karar verebilir.

7-) 13 ve 15 yaş seçmelerinde naylon top, 17 yaş gelişim kampında naylon top, 17 yaş seçme müsabakalarında ise Tüytop kullanılacaktır. 17 yaş seçme müsabakasında Federasyonumuz tarafından her müsabaka için 2 top verilecektir. 3.sete uzaması halinde ekstra bir top daha verilecektir. Daha fazla top istenmesi durumunda, tüytoplar sporcuların antrenörleri tarafından temin edecektir.

8-) Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

9-) Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında turnuvalarda fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

10-) Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

SEÇME SONUCU

1-) Seçme sonucunda kaç sporcunun milli takıma seçileceğine federasyonumuz teknik kurulu karar verecektir. 

HARCIRAH

1-) Katılan kulüp, sporcu ve antrenörlere herhangi bir harcırah veya yol yevmiyesi ödemesi yapılmayacaktır.

2-) Gelişim Kampı ve seçmelere katılan sporcuların olimpiyat hazırlık merkezinde konaklama ve yemekleri federasyonumuz tarafından karşılanacaktır. Kamp eğitim merkezinde konaklayan tüm sporcu ve antrenörler, milli takım kamp kurullarına uyacaklarını taahhüt etmiş sayılacaklardır. Kamp malzemelerine ve kamp eşyalarına zarar verenlerin, kavga edenlerin vb. kurallara uymayanların kamp ve seçmeler ile ilişikleri kesilecektir.

3-) Seçmelerde İl kafile listesinde yer alan ve dereceye giremeyen sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.

4-) İl Kafile listesinde 2018 vizeli antrenörler yer alabilecektir. Vizesiz antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacak ve oyun alanına giremeyeceklerdir.

5-) Hakemlerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir. Diğer görevlilere herhangi bir ücret ödenmeyecektir.

6-) İzinsiz seçmeden çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.