17 YAŞ ALTI ULUSLARARASI BADMİNTON TURNUVASI MİLLİ TAKIM TALİMATI

TARİH : 20-23 Eylül 2018 /  YER: Türkiye Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezi

SON BAŞVURU : 17 Ağustos 2018 Saat: 23.59 – Başvuru Formu’nu eksiksiz bir şekilde doldurup, federasyonumuzun Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   adresine göndermeniz, ayrıca fedsportal.com sitesinden de kategorilerinizi sisteme girmeniz gerekmektedir. 

KATILIM ŞARTLARI

1-) Son 3 yıl içinde yapılan uluslararası müsabakalarda oynamış olmak,

2-) 04-08 Temmuz 2018 tarihinde Ankara’da yapılan 17 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda teklerde ve çiftlerde ilk 8’e girmiş olmak,           

3-) 16-19 Ağustos 2018 tarihlerinde Ankara’da yapılan 15 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda teklerde ilk 16, çiftlerde ilk 8’de yer almış olmak,

4-) 16-19 Ağustos 2018 tarihlerinde Ankara’da yapılan 15 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda; (2006 ve daha küçük doğumlular arasında) teklerde ilk 32, çiftlerde ilk 16’da yer almış olmak,

5-) 14-15 Ağustos 2018 tarihlerinde Ankara’da yapılan 17 Yaş Altı Milli Takım Seçmesi’nde teklerde ilk 8, çiftlerde ilk 4 içinde yer almış olmak,

6-) 2002 ve daha küçük doğumlu olmak,

GENEL AÇIKLAMALAR

1-) 1 Sporcu en fazla 2 kategoride müsabakalara katılabilir.

2-) Başvurular bittikten sonra müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

3-) Federasyonumuzun görevlileri veya görevlendireceği kişiler dışında turnuvalarda fotoğraf ve kamera çekimine kesinlikle izin verilmeyecektir.

4-) Talimatta yer almayan hükümler için badminton müsabaka talimatı geçerlidir.

5-) Olimpiyat hazırlık merkezinde konaklayan tüm sporcu ve antrenörler, milli takım kamp kurullarına uyacaklarını taahhüt etmiş sayılacaklardır. Kamp malzemelerine ve kamp eşyalarına zarar verenlerin, kavga edenlerin vb. kurallara uymayanların kamp ve şampiyona ile ilişikleri kesilecektir.

HARCIRAH

1-) 2018 yılında yapılan; 17 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda teklerde ve çiftlerde ilk 4’e girenlerin otobüs yol ücretleri ve elendikleri güne kadar Olimpiyat Hazırlık Merkezimizde konaklama ve yemekleri karşılanacaktır. Başka herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

2-) Diğer sporculardan katılım ücreti alınmayacak olup, başka herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Konaklama, yemek ve yol ücretleri kendileri tarafından karşılanacaktır.

3-) Şampiyonaya İl kafile listesinde yer alan sporcu, antrenör ve idarecilerin gidiş-dönüş otobüs yol ücretleri ve harcırahları bütçe imkanları uygun olduğu taktirde İl Müdürlüklerince karşılanabilir. Şampiyonadan ayrılış yazıları sporcuların müsabakasının bittiği gün itibari ile verilir.

4-) İl Kafile listesinde 2018 vizeli antrenörler yer alabilecektir. Vizesiz antrenörlere herhangi bir ödeme yapılmayacak ve oyun alanına giremeyeceklerdir.

5-) Hakemlerin otobüs ücretleri seyahat ve ikametgah yevmiyeleri ile tazminatları Federasyonca ödenecektir.

6-) İzinsiz seçmeden çekilen sporcular ve sportmenlik dışı davranışlarda bulunan antrenör, idareci ve sporcuların Turnuva Başhakemi tarafından diskalifiye edilmesi ve hakkında rapor tutulması halinde ilgililere hiçbir ödeme yapılmaz. Ayrıca müsabakalarda uluslararası kuralları ihlal eden sporculara ve antrenörlerine maddi yaptırım ceza uygulanacaktır.