2020 Olimpiyat Oyunlarına puan veren kota puan müsabakalarından olan LI-NING Czech Open Badminton Turnuvası 26 – 30 Eylül 2018 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti’nin Brno şehrinde gerçekleşti.

5 gün süren turnuva da 29 ülkeden 277 sporcu madalya mücadelesi verdi. Mücadele sonunda 2012 Londra Olimpiyat Sporcusu Neslihan Yiğit Tek Bayanlar Kategorisinin 2.si olurken, Çift Bayanalar Kategorisinde Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin 3. Oldu.

Neslihan Yiğit, ilk tur’da Alman rakibi Fabienne Deprez’i 2-0, ikinci tur’da Alman rakibi Luise Heim’i 2-0, çeyrek final’de Çin Taipei’li rakibi Lın Ying Chun’u 2-0 ve yarı final’de İsrail’li rakibi Ksenia Polıkarpova’yı 2-0 mağlup ederek Final’de altın madalya mücadelesi vermeye hak kazandı.

Final de ise Alman Rakibi Yvonne Lı’ya 2-0 mağlup olarak tek bayanlar kategorisini 2. Olarak bitirdi ve gümüş madalyanın sahibi oldu.

Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin, ilk turda İspanyalı rakipleri Claudia Leal – Lorena Usle’yi 2-0, ikinci turda Scotland’lı rakipleri Eleanor O’donnell – Ciara Torrance’yi 2-1, çeyrek finalde ise İsveçli rakipleri Amanda Hogstrom – Clara Nıstad’i 2-0 mağlup ederek, yarı finale yükseldiler.

Yarı Final de ise İngiliz rakipleri Chloe Bırch – Lauren Smıth 2-0 mağlup olarak çift bayanlar kategorisini 3. Olarak bitirdiler ve bronz madalyanın sahibi oldular.

Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek,  desteklerinin artarak devam etmesini temenni etti.